Proton Office

EKO Q22 z nowym najemcą

Q22
Allegro przeniesie swoją siedzibę do biurowca Q22. Nowe biuro firmy zajmie 7600 mkw. powierzchni biurowej w 155-metrowym wieżowcu.

Allegro przeniesie swoją warszawską siedzibę do biurowca Q22. Nowe biuro firmy zajmie 7600 mkw. powierzchni biurowej w 155-metrowym wieżowcu. Lider w branży e-commerce będzie jednym z największych najemców budynku. Z kolei Q22 będzie jedyną siedzibą spółki w stolicy kraju. Warszawa jest dla nas jedną z kluczowych lokalizacji biznesowych. Podobnie jak w innych miastach, w których mamy biura Poznaniu, Toruniu, Krakowie i Wrocławiu tak i w Warszawie inwestujemy w nowoczesne i innowacyjne przestrzenie biurowe. Wierzymy, że nowe biuro w Q22 będzie inspirować i wspierać kreatywność naszych pracowników. Dla firm nowych technologii, zwłaszcza takich jak Allegro, posiadanie biura – takiego jakie planujemy stworzyć w Q22, jest również istotne z perspektywy pozyskiwania i utrzymania najlepszych na rynku ekspertów – mówi Paweł Klimiuk, dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro.

 

Potwierdzeniem rangi i prestiżu inwestycji są jej najemcy. Tym bardziej cieszę się, że udało nam się sfinalizować umowę z wyjątkowo wymagającym klientem. Jestem pewien, że pracownicy Allegro będą mogli w pełni docenić zaproponowane przez nas rozwiązania, które wymiernie przełożą się na komfort ich pracy – komentuje Michał Żelski, senior leasing manager z Działu Biur Echo Investment.

 

W procesie poszukiwania nowej lokalizacji dla warszawskiego biura Allegro wpierali eksperci Knight Frank. Obecnie najemcy na warszawskim rynku mają duży wybór powierzchni biurowych. Firma Allegro zdecydowała się na relokację do budynku Q22 ze względu na doskonałą lokalizację oraz wysoką jakość inwestycji. Nasz Klient w związku z rozwojem zwiększa zatrudnienie w Warszawie i dlatego poszukiwaliśmy budynku, który oprócz wystarczającej wielkości powierzchni jest  w stanie zapewnić także atrakcyjne oraz nowatorskie zaplecze usługowe dla tak prężnie działającej firmy jak Allegro – mówi Bartek Włodarski, dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemcy w firmie doradczej Knight Frank.

 

Q22 realizowany jest w biznesowym centrum Warszawy, przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II oraz ul. Grzybowskiej. Zaoferuje przeszło 50 000 mkw. powierzchni biurowej. Parter budynku będzie zajmować reprezentacyjne przeszklone lobby, natomiast na piętrach od 2. do 14., a także od 18. do 39. znajdą się lokale biurowe. Pozostała część, czyli poziomy 14-17, przeznaczono na funkcje specjalne tj. m.in. centrum konferencyjne, klub fitness czy restauracje. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent, z wynikiem 79,1 proc., który jest jednym z najwyższych w tej kategorii wyników w Polsce. Projekt budynku przygotowała pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates we współpracy z Buro Happold Polska. Inwestorem i deweloperem budynku jest Echo Investment.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz