Giant

Valad Europe kupuje Warsaw Corporate Centre

Warsaw Corporate Centre
Warsaw Corporate Centre
Valad Europe zdecydował się na zakup biurowca Warsaw Corporate Centre od MEAG. Obiekt będzie znajdował się w portfelu funduszu VCERP należącego do Valad.

Valad Europe zdecydował się na zakup biurowca Warsaw Corporate Centre od funduszu MEAG. Obiekt będzie znajdował się w portfelu funduszu VCERP należącego do Valad. Jest to wysokiej jakości akwizycja dla funduszu VCERP. W ciągu ostatnich miesięcy zaczęliśmy dostrzegać doskonałe możliwości na środkowoeuropejskim rynku biurowym, w szczególności w Warszawie i Pradze, które sprawiły, iż postanowiliśmy poszerzyć strategię inwestycyjną funduszu o sektor biurowy (tłum. red.) – komentuje Karol Pilniewicz, Head of Central Europe w Valad Europe.

 

W transakcji stronie sprzedającej doradzały firmy JLL i Linklaters, a kupującemu – Dentons. To dobry początek roku na rynku inwestycyjnym w segmencie nieruchomości biurowych. Szereg transakcji jest na zaawansowanym etapie, a kolejne projekty biurowe mogą liczyć na zainteresowanie inwestorów. Sprzedaż Warsaw Corporate Center to zwieńczenie owocnej, dziewięcioletniej pracy MEAG nad tą nieruchomością, a ostatnie sukcesy w obszarze najmu to pomyślna prognoza dla inwestycji zrealizowanej przez Valad – mówi Leon Ballard, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych, JLL.    

 

Fundusz VCERP został stworzony w 2014 r. w celu zbudowania portfela nieruchomości handlowych zlokalizowanych w Europie Środkowej, przede wszystkim w Polsce i Czechach.  

 

Valad Europe jest niezależnym zarządcą inwestycji specjalizującym się w nieruchomościach, z siecią lokalnych biur w Europie, zarządzającym nieruchomościami o wartości 5,3 mld euro w ramach 27 funduszy inwestycyjnych. Spółka zarządza ok. 400 nieruchomościami obejmującymi ok. 4,2 mkw. Valad Europe zatrudnia 200 osób w 22 biurach w 13 państwach europejskich.

 

Warsaw Corporate Center znajduje się przy ul. Emilii Plater 28 na przeciwko Hotelu Marriott. Budynek oferuje ok. 8700 mkw. powierzchni i składa się z dziewięciu kondygnacji biurowych oraz części handlowo - usługowej na parterze. Obiekt został wybudowany w 1993 r. przez firmę Golub Raczkiewicz Epstein Venture. Wśród jego najemców znajdują się m.in. Danska Bank, Broadway Malyan czy OSTC.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz