Real Estate Management Congress

Valad Europe kupuje Warsaw Corporate Centre

Warsaw Corporate Centre
Warsaw Corporate Centre
Valad Europe zdecydował się na zakup biurowca Warsaw Corporate Centre od MEAG. Obiekt będzie znajdował się w portfelu funduszu VCERP należącego do Valad.

Valad Europe zdecydował się na zakup biurowca Warsaw Corporate Centre od funduszu MEAG. Obiekt będzie znajdował się w portfelu funduszu VCERP należącego do Valad. Jest to wysokiej jakości akwizycja dla funduszu VCERP. W ciągu ostatnich miesięcy zaczęliśmy dostrzegać doskonałe możliwości na środkowoeuropejskim rynku biurowym, w szczególności w Warszawie i Pradze, które sprawiły, iż postanowiliśmy poszerzyć strategię inwestycyjną funduszu o sektor biurowy (tłum. red.) – komentuje Karol Pilniewicz, Head of Central Europe w Valad Europe.

 

W transakcji stronie sprzedającej doradzały firmy JLL i Linklaters, a kupującemu – Dentons. To dobry początek roku na rynku inwestycyjnym w segmencie nieruchomości biurowych. Szereg transakcji jest na zaawansowanym etapie, a kolejne projekty biurowe mogą liczyć na zainteresowanie inwestorów. Sprzedaż Warsaw Corporate Center to zwieńczenie owocnej, dziewięcioletniej pracy MEAG nad tą nieruchomością, a ostatnie sukcesy w obszarze najmu to pomyślna prognoza dla inwestycji zrealizowanej przez Valad – mówi Leon Ballard, dyrektor w Dziale Rynków Kapitałowych Nieruchomości Biurowych, JLL.    

 

Fundusz VCERP został stworzony w 2014 r. w celu zbudowania portfela nieruchomości handlowych zlokalizowanych w Europie Środkowej, przede wszystkim w Polsce i Czechach.  

 

Valad Europe jest niezależnym zarządcą inwestycji specjalizującym się w nieruchomościach, z siecią lokalnych biur w Europie, zarządzającym nieruchomościami o wartości 5,3 mld euro w ramach 27 funduszy inwestycyjnych. Spółka zarządza ok. 400 nieruchomościami obejmującymi ok. 4,2 mkw. Valad Europe zatrudnia 200 osób w 22 biurach w 13 państwach europejskich.

 

Warsaw Corporate Center znajduje się przy ul. Emilii Plater 28 na przeciwko Hotelu Marriott. Budynek oferuje ok. 8700 mkw. powierzchni i składa się z dziewięciu kondygnacji biurowych oraz części handlowo - usługowej na parterze. Obiekt został wybudowany w 1993 r. przez firmę Golub Raczkiewicz Epstein Venture. Wśród jego najemców znajdują się m.in. Danska Bank, Broadway Malyan czy OSTC.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz