Giant

Bridgestone wprowadzi się do Maratonu

Maraton
Do grona najemców poznańskiego biurowca Maraton dołączyła firma Bridgestone, która na powierzchni blisko 2000 mkw. otworzy centrum usług wspólnych.

Do grona najemców poznańskiego biurowca Maraton dołączyła firma Bridgestone, która na powierzchni blisko 2000 mkw. otworzy centrum usług wspólnych. W biurze pracować będą specjaliści firmy Bridgestone EBS Sp. z o.o. z obszarów księgowości, retail, podatków, compliance oraz HRu operacyjnego i prawa.

 

Postanowiliśmy wybrać Maraton na nową siedzibę, gdyż pozwala nam ona działać zgodnie z naszymi założeniami. Lokalizacja w sercu miasta z widocznym logo wzmocni nasz wizerunek, elastyczność w zarządzaniu powierzchnią biurową wpłynie pozytywnie na zarządzanie finansami. Naszym stałym celem jest oferowanie atrakcyjnego miejsca pracy. Takie walory jak centralne położenie, zaaranżowanie przestrzeni wspierające wewnętrzną komunikację  jak i dodatkowa infrastruktura w postaci np. siłowni przybliżają nas do tego celu. Kierując się naszą polityką CSR wspieramy działania proekologiczne: centralne położenie biura umożliwi wygodne korzystanie z transportu publicznego. Sam budynek, bardzo atrakcyjny architektonicznie jest zaprojektowany tak, by otrzymać certyfikat LEED Gold. Sami będziemy wnioskować o przyznanie nam certyfikatu LEED for Commercial Interiors – mówi Marta Gabruk, HR Business Partner w Bridgestone.

 

Umowa podpisana przez Bridgestone, oznacza, iż biurowiec na rok przez zakończeniem budowy zdobył kolejnego najemcę. Bridgestone jest już drugą firmą, która zdecydowała się na wynajęcie powierzchni w budynku. W listopadzie 2015 r. pierwszym najemcą inwestycji została firma Duni European Finance Function.

 

Projektując Maraton chcieliśmy stworzyć przestrzeń biurową, w której praca będzie przyjemnością. Nasze doświadczenie w realizacji inwestycji biurowych pozwoliło nam zaaranżować miejsce, które połączy komfortową przestrzeń pracy z doskonałą architekturą i wysokiej jakości przestrzenią publiczną, otwartą na miasto. Jesteśmy przekonani, że te walory docenią także pracownicy Bridgestone, a Maraton stanie się miejscem tętniącym życiem zarówno w godzinach pracy, jak i poza nimi – mówi Karol Klin, regionalny kierownik ds. wynajmu w Skanska Property Poland.

 

Biurowiec Maraton realizowany jest przez Skanska Property Poland przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu. Budynek zaoferuje najemcom łącznie 25 000 mkw. powierzchni najmu. Składać się będzie z sześciu pięter nadziemnych oraz dwóch pod ziemią. Budowa inwestycji rozpoczęła się w styczniu 2015 r., a zakończy w IV kw. br. Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska SA. Projekt biurowca powstał w pracowni CDF Architekci. Za jego komercjalizację odpowiada Skanska Property Poland. W wyborze lokalizacji i negocjowaniu warunków umowy firmę Bridgestone wspierała agencja doradcza Colliers International.

 


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz