Giant

Transakcje sprzedaży nieruchomości warte 264 miliony euro

Echo Investment podpisał z Echo Polska Properties przedwstępną umowę sprzedaży siedmiu budynków biurowych
Symetris Business Park to nowoczesny kompleks biurowy o łącznej powierzchni 19 tys. mkw.
Echo Investment podpisał z Echo Polska Properties przedwstępną umowę sprzedaży siedmiu budynków biurowych z ok. 112 tys. mkw. powierzchni najmu. Łączna wartość nieruchomości w dniu podpisania umów to niemal 264 miliony euro.

Transakcją objęte są takie budynki jak O3 Business Campus w Krakowie (etap I, II i III), Tryton Business House w Gdańsku, A4 Business Park w Katowicach (etap III) oraz Symetris Business Park w Łodzi (etap I i II). Transakcje te wynikają z prawa pierwokupu (ROFO - ang. right of first offer), jakie EPP ma wobec 10 nieruchomości realizowanych przez Echo Investment.

 

Powiększamy naszą platformę o kolejne nieruchomości, które dają gwarancję stabilnych przychodów na dobrym poziomie, a co za tym idzie – zwrot dla naszych akcjonariuszy – powiedział Hadley Dean, prezes EPP.

 

Budynki Tryton, O3 etap I, A4 Business Park III oraz Symetris I są już gotowe, a zakończenie budowy O3 etap II oraz Symetris II jest planowane do końca br. Ostatni ze sprzedawanych budynków – O3 etap III będzie gotowy w 2017 r. Zamknięcie transakcji jest obwarowane spełnieniem kilku warunków, m.in. uzyskaniem zgód urzędu antymonopolowego.

 

To już kolejna transakcja, która pokazuje obopólne korzyści, jakie płyną z partnerstwa Echo Investment i EPP. Sprzedawane biurowce są doskonale zlokalizowane i zaprojektowane, dzięki czemu cieszą się dużym zainteresowaniem najemców, a także potencjalnych najemców – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

 

O3 Business Campus zlokalizowany jest w północnej części Krakowa, u zbiegu ul. Opolskiej i Al. 29 Listopada. Jest to kompleks biurowy klasy A składający się z trzech 12-kondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni 57 tys. mkw.

 

Tryton Business House to biurowiec zlokalizowany przy skrzyżowaniu ul. Jana z Kolna i Wałów Piastowskich w Gdańsku. Budynek składa się z wieży, która wznosi się na 11 kondygnacji oraz dwóch niższych 6 – kondygnacyjnych budynków. 

 

A4 Business Park w Katowicach to kompleks biurowy, na który składają się dwa budynki 10 – kondygnacyjne oraz jeden budynek 7 –kondygnacyjny.

 

Symetris Business Park to kompleks biurowy o łącznej powierzchni 19 000 mkw., składający się z dwóch, połączonych ze sobą wspólnym garażem, budynków.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz