Giant

Skanska umacnia swoją pozycję w Warszawie

Rondo ONZ - widok z góry (fot. Skanska)
Rondo ONZ - widok z góry (fot. Skanska)
Skanska Property Poland uzyskała prawo do użytkowania wieczystego działki przy Rondzie ONZ. To na niej obecnie znajduje się biurowiec Ilmet. Skanska wraz z gruntem zakupiła wykonany przez poprzedniego właściciela projekt Warsaw One. W transakcji sprzedającemu doradzała firma Knight Frank.

Ostatni zakup dokonany przez firmę Skanska na Woli poprzedzony był otwarciem inwestycji Atrium 2 oraz zakupem działki przy ulicy Łuckiej. W trakcie realizacji są obecnie dwa największe w Polsce parki biurowe Skanska, czyli Generation Park przy Rondzie Daszyńskiego i Spark przy Towarowej.  W najbliższym czasie projekty firmy w Warszawie (zarówno dostarczone, jak i pozostające w budowie) przekroczą w sumie 350 000 mkw.

 

Budujemy Warszawę od ponad 20 lat. Projekty Skanska to między innymi duży fragment alei Jana Pawła II, a kolejne budynki niebawem staną się elementem zdefiniowanej na nowo ulicy Towarowej. Zakup Ilmetu to następny krok do zbudowania portfolio najlepszych gruntów w mieście. Będziemy dokładnie analizować możliwości odpowiedniego zagospodarowania tego terenu. Jest ich kilka, nie wykluczamy na chwilę obecną żadnego z nich. Chcemy przede wszystkim, żeby tak reprezentacyjny punkt miasta zabudowany był odpowiednią architekturą i dobrze wpisał się w oczekiwania mieszkańców Warszawy – mówi Arkadiusz Rudzki, dyrektor zarządzający Skanska Property Poland. 

 

Budynek Ilmet został wybudowany pod koniec lat 90-tych. Koncepcje ponownego zagospodarowania terenu pojawiły się w 2011 r. Właściciel budynku chciał go zastąpić 188-metrowym wieżowcem projektu duńskiej pracowni architektonicznej. Projekt ten razem z gruntem zakupiła Skanska. Potencjał działki zdaniem Skanska to ok. 60 000 mkw. Budynek Ilmetu oferuje niecałe 20 000 mkw. powierzchni użytkowej. 

 


2.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz