Proton Office

Poznański biurowiec z nowym najemcą

Biurowiec Mercator
Biurowiec Mercator
Spółka Advatech podpisała umowę najmu na powierzchnię biurową ok. 400 mkw. w biurowcu Mercator w Poznaniu. Ten nowoczesny kompleks biurowy oferuje ponad 10 000 mkw. powierzchni użytkowej. Najemcy w procesie wyboru powierzchni biurowej doradzała firma Litwiniuk Property sp. z o.o.

Firma Advatech jest integratorem rozwiązań informatycznych. Usługi firmy koncentrują się na kompleksowych rozwiązaniach takich jak systemy przetwarzania i archiwizacji danych, systemy bezpieczeństwa informacji, systemy pracy grupowej i zarządzania informacją, budowa i obsługa infrastruktury informatycznej.

 

Poznański oddział firmy Advatech powstał 16 lat temu i cały czas dynamicznie się rozwija. Ze względu na możliwość dalszego rozwoju zdecydowaliśmy się na szukanie nowej lokalizacji w kompleksach biurowych, które dają nam elastyczność i możliwość dalszego wzrostu, bez kosztownych i czasochłonnych przeprowadzek – powiedział Jacek Szubert, prezes zarządu Advatech sp. z o.o.

 

Z analiz firmy Litwiniuk Property wynika, że w 2016 r.  maleje ilość pustostanów powierzchni biurowych klasy A w Poznaniu w porównaniu z rokiem ubiegłym. Średnie stawki czynszu najmu za powierzchnie biurowe klasy A w Poznaniu, utrzymują się na stałym poziomie i wynoszą, podobnie tak jak w 2015 r., ok. 11,5 - 15,0 euro/mkw. 

 

Poznań jest czwartym co do wielkości regionalnym rynkiem biurowym w Polsce, a prognozy dla rynku powierzchni biurowych w Poznaniu na przyszły rok, oceniamy pozytywnie. Już w I połowie 2017 roku w Poznaniu zostaną oddane do użytku kolejne etapy kompleksów biurowych, obecnie już skomercjalizowanych na wysokim poziomie. W przyszłym roku rozpocznie się również realizacja nowych projektów biurowych w Poznaniu. Prognozujemy, iż w 2017 roku poziom popytu na powierzchnie biurowe o najwyższym standardzie, powinien się utrzymać na podobnym poziomie jak w obecnym roku – powiedział Patryk Litwiniuk, dyrektor generalny firmy Litwiniuk Property sp. z o.o.

 


1.0
Tagi: Poznań
Napisz pierwszy komentarz