Cała Grupa w Alchemii

Budynek Argon
Budynek Argon
Pracownicy Grupy Wirtualna Polska przeprowadzą się do wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku. Gdańskie biuro WP będzie stanowić centrum skupiające pracowników realizujących projekty IT oraz zaplecze back office’owe dla siedziby w Warszawie i innych biur regionalnych.

Spółka chce w jednej lokalizacji skonsolidować część swoich lokalnych biur, a tym samym skoncentrować gdańskich pracowników w jednym miejscu. W tym celu wynajęła ona niemal 2 400 mkw. w powstającym budynku Argon.

 

Wirtualna Polska to pierwszy polski horyzontalny portal internetowy. Został on założony w 1995 r. W skład Grupy WP wchodzą liczne portale wertykalne, portal horyzontalny o2, internetowe rozgłośnie radiowe (Open FM i PolskaStacja), agregatory ofert, Domodi oraz Allani, Homebook, Money.pl, Finansowysupermarket.pl, Wakacje.pl i nocowanie.pl.
WP z Gdańskiem związana jest od początku istnienia. Dotychczas w mieście funkcjonowały trzy biura spółki, które zostaną zastąpione jednym. Koncentracja wszystkich pracowników gdańskiego zespołu pozwoli na sprawniejszą komunikację w ramach lokalnego biura i całej Grupy. Alchemia doskonale odpowiada charakterowi nowoczesnego środowiska pracy, czym dobrze wpisuje się też w naszą filozofię działania i strategię rozwoju. Jakość budynku, jego lokalizacja i oferta dodatkowych usług zapewnią naszemu zespołowi najwyższy komfort pracy – mówi Maria Skoczkowska z biura prasowego Grupy WP. 


WP jest kolejnym podmiotem relokującym swoją siedzibę do Alchemii. W  styczniu br. podobną decyzję podjęła firma Lufthansa Systems Poland. Bardzo się cieszymy, że do grona najemców Alchemii dołącza kolejna firma, w dodatku tak znana, polska marka. Jest to kolejny podmiot na lokalnym rynku, który przenosi się do nowoczesnej i zapewniającej perspektywiczny wzrost przestrzeni, co jest wyraźnym trendem. Gratulujemy wyboru i życzymy dalszego, dynamicznego rozwoju w nowym otoczeniu – mówi Sławomir Gajewski, prezes spółki Torus będącej deweloperem Alchemii. 


W gdańskim biurze Grupy WP na niemal 2400 mkw. pracować będzie łącznie ok. 250 osób.  Biuro zlokalizowane będzie na 8. piętrze budynku Argon, który stanowi trzeci etap kompleksu Alchemia. Budynek ten ma 14 kondygnacji nadziemnych i kształt litery H. Jego łączna powierzchnia do wynajęcia (GLA) to ok. 39 000 mkw. Oddanie budynku do użytku planowane jest na wrzesień 2017 roku.

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz