Giant

Biurowiec zamiast państwowych domów towarowych

Na zdjęciu: wizualizacja Centrum Biurowego Neptum
Na zdjęciu: wizualizacja Centrum Biurowego Neptum
8 marca br. Budimex podpisał umowę o generalne wykonawstwo Centrum Biurowego Neptum w Gdańsku.

Budimex zobowiązał się wznieść 19-kondygnacyjny wieżowiec z 3-kondygnacyjnym parkingiem podziemnym na miejscu dawnego Domu Handlowego Neptun. W październiku ur. Budimex rozpoczął prace przy rozbiurce komunistycznego reliktu. Rozbiórka została już ukończona.

Firma zadba o budowę i przyłączenie nowej infrastruktury podziemnej, przebuduje starą nawierzchnię oraz wybuduje drogi dojazdu do biurowca, będzie odpowiedzialna za plan zagospodarowania terenu, w tym elementy małej architektury i zieleń wokół budynku oraz zapewni ochronę przeciwpożarową nieruchomości, znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie byłych DH Neptun (budynek “Crystal” i garaże, sąsiadujące z terenem Neptuna).

Wysokość Centrum Biurowego Neptun osiągnie poziom 84,7 m w najwyższym punkcie budynku. Inwestycja dostarczy 21,6 tys. m kw. powierzchni użytkowej, wliczając w to powierzchnię parkingu, który będzie w stanie pomieścić 161 pojazdów. Powierzchnia całkowita wyniesie 78,5 tys. m kw.

Prace przy rozbiórce rozpoczęły się w październiku ur. We wrześniu 2013 r. inwestycja powinna zostać ukończona. W ciągu 6 tygodni Budimex zdobędzie pozwolenie na użytkowanie. Pierwsi najmemcy będą mogli wprowadzić się do biurowca w listopadzie 2013 r.

Koszt inwestycji opiewa na 18,689 mln EUR ( 77,1 mln PLN).


0.0
Napisz pierwszy komentarz