Giant

Chce zainwestować – musi kupić

Właściciel hotelu Chopin planuje zwiększenie jego powierzchni i budowę biurowca. Łączny koszt obu inwestycji to ponad 320 mln zł.

Inwestor krakowskiego hotelu Chopin ma w planach zwiększenie powierzchni hotelowej i budowę parkingu. Dodatkowo, w sąsiedztwie obiektu chce wznieść biurowiec. Żeby inwestycja była możliwa, musi w pełni dysponować terenem inwestycji. Oznacza to, że w drodze otwartego przetargu musi wykupić grunt z zabudowaniami, wyceniony na blisko 43 mln zł  – podał „Dziennik Polski”.

Właścicielem działek przy ul. Przy Rondzie jest gmina. Teren został oddany w użytkowanie na okres 60 lat.  Hotel Chopin, który powstał w 1993 r., musiałby za 40 lat zostać zwrócony samorządowi razem z parcelą. Aby tego uniknąć, inwestor zwrócił się do urzędu o sprzedaż nieruchomości lub oddanie jej w użytkowanie wieczyste. Ponieważ nie istnieje możliwość zbycia przedmiotowej nieruchomości bez przetargu, inwestor będzie musiał przystąpić do procedury, w której udział może wziąć każdy zainteresowany kupnem zabudowanej działki. Spółka wyraziła zgodę na udział w przetargu ustnym.

Wykupienie działki ma być dodatkowym zabezpieczeniem projektu, w ramach którego ma powstać około 66 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni. Inwestycja w rozbudowę hotelu kosztować będzie blisko 120 mln zł. Natomiast realizację 12-kondygnacyjnego biurowca wyceniono na ok. 200 mln zł.


0.0
Napisz pierwszy komentarz