Giant

Wybrano najlepszą budowę Dolnego Śląska!

Z branży

Letia Business Center w Legnicy
Przyznano nagrodę Górnośląska Budowa roku 2012
Centrum Biurowo-Usługowe Legnickiego Parku Technologicznego KGHM Letia zostało uznane za najlepszą budowę Dolnego Ślaska.

Znamy najlepszą budowę Dolnego Śląska – zostało nim Centrum Biurowo-Usługowe Legnickiego Parku Technologicznego KGHM Letia. Generalny wykonawca inwestycji, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS SA, został uhonorowany nagrodą Grand Prix w X edycji konkursu Dolnośląska Budowa roku 2012.

Inwestycja rozpoczęła się w 2010 roku i zakończyła w lutym 2012 roku. Przebudowa dawnego szpitala wiązała się z pracami dotyczącymi terenu o powierzchni prawie 5000 mkw., w ramach którego znajdowały się budynki, drogi dojazdowe, parkingi, chodniki i mała architektura. Za projekt odpowiedzialni byli architekci wrocławskiego Archikonu, którzy musieli połączyć zabytkowe gmachu z wymaganą nowoczesnością.

Zdecydowaliśmy o połączeniu trzech budynków w kształt litery U szklanym zadaszeniem opartym na stalowej konstrukcji  i stworzeniem wewnętrznego atrium – mówi architekt Anna Kościuk, z pracowni Archikon Dzięki temu Letia Business Center stała się jednym z najnowocześniejszych budynków w regionie wpisującym się w obecne trendy projektowania przyjaznej przestrzeni.

Budynek dysponuje około 900 mkw. powierzchni pod szklaną kopułą, gdzie odbywają się koncerty, konferencje naukowe, wystawy, bankiety, recitale oraz inne ważne dla regionu wydarzenia. W ramach inwestycji odrestaurowano dwa budynki – A i C – a także wybudowano nowy (B).

Stanęło przed nami wyzwanie - przyznaje Mariusz Maruszak, dyrektor techniczny z Wrocławskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego nr 2 WROBIS - Obiekt był skomplikowany realizacyjnie, ponieważ był równocześnie remontowany i przebudowywany. Wykonaliśmy nową konstrukcję z elewacją składająca się z odtworzonej zabytkowej elewacji oraz nowoczesnej  elewacji panelowej. Budynek ma także unikalne rozwiązanie zadaszenia składające się z czworokątnych szklanych tafli. Cieszę się, że urodę Letia Business Center oraz nasze prace jako Generalnego Wykonawcy przebudowy doceniła komisja konkursowa.

Letia Business Center jest jedynym w Legnicy budynkiem biurowym klasy A, oferującym 8000 mkw. powierzchni i rozbudową infrastrukturę oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne. Jest jedną z inwestycji Legnickiego Parku Technologicznego, która zrealizowana została na terenie dawnego Szpitala Miejskiego. Wartość projektu wyceniana jest na 36 mln zł, z czego 11 mln zł uzyskanych zostało z funduszy europejskich.

Letia Business Center jest ośrodkiem promocji biznesu, prowadzenia szkoleń i konferencji, działalności firm z obszaru doradztwa oraz centrum wdrażania innowacyjnych rozwiązań dla przedsiębiorstw – komentuje Marek Turek, prezes zarządu KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny – Ale jest także świetnym przykładem znakomitej rewitalizacji starej tkanki miasta, nowym spojrzeniem na współczesne wykorzystanie dawnych gmachów przy równoczesnym poszanowaniu tradycji.

Przez półtorej roku działalności obiekt gościł ponad 6000 osób w ramach prawie 200 wydarzeń.


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz