PGE Narodowy

Wymyśl nazwę inwestycji – wygraj tysiąc złotych

Z branży

Firma Wisher Enterprise ogłosiła konkurs na nazwę inwestycji biurowo-hotelowo-usługowej, która powstaje w miejscu starego dworca autobusowego we Wrocławiu.

Zgłoszenia do konkursu nadsyłać można od 17 do 30 września 2013 roku. Każdy uczestnik nadesłać można maksymalnie pięć propozycji nazwy dla wrocławskiej inwestycji. Zwycięzca zdobędzie tysiąc złotych.

Budynek powstanie przy ulicach Małachowskiego i Placu Konstytucji 3 Maja. Składać się będzie z trzech części: ponad 7000 mkw. powierzchni biurowych, 3-gwiazdkowego hotelu działającego pod marką ibis Styles oraz lokali handlowo-usługowych. W ramach budynku powstaną dwa segmenty – część wysoka, mierząca 14 kondygnacji, która pomieści biura, a także niższa, 6-kondygnacyjna, zawierająca punkty usługowe i handlowe, hotel, restaurację oraz centrum konferencyjne. W podziemiach powstanie natomiast dwupoziomowy parking ze 184 miejscami postojowymi. Aby nawiązać do historycznej tkanki miejskiej, inwestor zdecydował się stworzyć otwartą dla wszystkich przestrzeń z małą architekturą, drzewami i krzewami, która znajdzie się w ramach trójkątnego placu na rogu ulic Małachowskiego i Dworcowej. Projekt architektoniczny inwestycji powstał w biurze Maćków Pracownia Projektowa.

Organizatorzy konkursu podpowiadają kilka inspiracji, z których czerpać mogą uczestnicy, lecz pozostawiają pełną dowolność. Nazwę bazować można na lokalizacji obiektu, jego architekturze oraz liczbie trzy, która przewija się zarówno w adresie, jak i liczbie funkcji obiektu, a także nawiązuje do trójkątnego placu przed budynkiem.

Wisher Enterprise reprezentowany jest przez inwestora zastępczego, Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych ALWAR. Generalnym wykonawcą projektu jest spółka Karmar S.A.

Budowa ma zakończyć się w trzecim kwartale 2014 roku, a jej koszt szacowany jest na 113 mln zł.

Więcej informacji znaleźć można pod adresem http://www.konkurs.prtime.pl/


0.0
Napisz pierwszy komentarz