PGE Narodowy

Znamy zwycięzców konkursu FUTUWAWA

Z branży

Zielony Most nad Placem Bankowym, Bartosz Jakubowski
Moderna Odnova, nowe życie Osiedla za Żelazną Bramą, Piotr Szcześniak
Jaka powinna być Warszawa? Według zwycięzców konkursu FUTUWAWA – zielona, nowoczesna i przyjazna mieszkańcom.

Zakończyła się druga edycja konkursu FUTUWAWA, organizowanego przez Fundację Puszka. 30 września miało miejsce ogłoszenie wyników w trakcie uroczystej gali w ASP w Warszawie.

Konkurs kierowany jest do polskich i zagranicznych architektów, projektantów, artystów oraz amatorów. Celem prac jest zaprezentowanie projektu Warszawy przyszłości w zakresie architektury, urbanistyki i sztuki obecnej w przestrzeni publicznej.

W tegorocznej, drugiej edycji, zwyciężyły ex aequo trzy projekty: „Zielony Most nad Placem Bankowym” autorstwa Bartosza Jakubowskiego, „Nowe strategie przestrzennej integracji struktur miejskich na przykładzie najbliższego otoczenia ulicy Żelaznej” autorstwa Tomasza Kamińskiego oraz projekt pt. „Moderna Odnova, nowe życie Osiedla za Żelazną Bramą” autorstwa Piotra Szcześniaka.

Głównym sponsorem wydarzenia była firma Ghelamco. W pełni zgadzamy się z werdyktem Jury: trzy zwycięskie prace reprezentują tożsamy sposób myślenia o miejskiej tkance, gdzie powinno znaleźć się miejsce na więcej terenów zielonych i obszarów wspólnych, otwartych i przyjaznych dla mieszkańców. To bardzo słuszny kierunek rozwoju. Cieszy nas bardzo, że mieliśmy możliwość zaangażowania się w konkurs, który wyróżnia tak przyszłościowe koncepcje – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Jury Konkursowe wyróżniło również trzy inne prace: „Serso” autorstwa ABAD Architetti,  „DEBOMBING!” autorstwa Filipa Tofila z Syfon Studio oraz „Skok do Wisły” autorstwa Moniki Kalicińskiej. Nagrodę Internautów uzyskał projekt  GÓRA MIEJSKA na terenie FSO Mai Wrońskiej i Anny Majewskiej. Wszystkie prace konkursowe można obejrzeć na portalu futuwawa.pl.


0.0
Napisz pierwszy komentarz