PGE Narodowy

Co wiesz na temat umów wdrożeniowych?

Firma CTS zaprasza pracowników działów IT do udziału w badaniu: umowy wdrożeniowe IT.

Badanie: umowy wdrożeniowe IT

 

Firma CTS – Customized Training Solutions - rozpoczęła w kwietniu badanie wśród polskich firm z zakresu wiedzy prawnej związanej z umowami wdrożeniowymi na systemy IT. Badanie skierowane jest przede wszystkim do dyrektorów działów IT i osób odpowiedzialnych za negocjowanie umów z dostawcami. Ankieta przeprowadzana jest w formie aplikacji internetowej, a jej wyniki zaprezentowane zostaną w formie raportu.

 

Umowy wdrożeniowe uznawane są za jedne z najtrudniejszych ze względu na nieprzewidywalność procesu wdrożenia oraz ograniczoność literatury prawniczej dotyczącego tego zagadnienia. Troska o sprawny system informatyczny powinna zostać wykazana przede wszystkim w momencie negocjowania umowy na jego zaprojektowanie i realizację. Zakres możliwości korzystania z zakupionego systemu informatycznego zależy od tego, jakie uprawnienia zostaną zapisane w umowie – a to przecież istotne aby mieć wszystkie prawa, za jakie się płaci.

 

Badanie ma na celu wskazanie konkretnych zagadnień z zakresu prawa autorskiego, które powinny być negocjowane jeszcze zanim zostanie spisana i zaakceptowana umowa.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału pod adresem: http://www.cts.com.pl/Aktualnosci/Badanie-umowy-wdrozeniowe-IT


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz