DEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoBusiness House logoVantage Development S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCity Space logoTorus logoPodium Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoNowy Styl Group logoINTER-BUD logoArchicom logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Co wiesz na temat umów wdrożeniowych?

Firma CTS zaprasza pracowników działów IT do udziału w badaniu: umowy wdrożeniowe IT.

Badanie: umowy wdrożeniowe IT

 

Firma CTS – Customized Training Solutions - rozpoczęła w kwietniu badanie wśród polskich firm z zakresu wiedzy prawnej związanej z umowami wdrożeniowymi na systemy IT. Badanie skierowane jest przede wszystkim do dyrektorów działów IT i osób odpowiedzialnych za negocjowanie umów z dostawcami. Ankieta przeprowadzana jest w formie aplikacji internetowej, a jej wyniki zaprezentowane zostaną w formie raportu.

 

Umowy wdrożeniowe uznawane są za jedne z najtrudniejszych ze względu na nieprzewidywalność procesu wdrożenia oraz ograniczoność literatury prawniczej dotyczącego tego zagadnienia. Troska o sprawny system informatyczny powinna zostać wykazana przede wszystkim w momencie negocjowania umowy na jego zaprojektowanie i realizację. Zakres możliwości korzystania z zakupionego systemu informatycznego zależy od tego, jakie uprawnienia zostaną zapisane w umowie – a to przecież istotne aby mieć wszystkie prawa, za jakie się płaci.

 

Badanie ma na celu wskazanie konkretnych zagadnień z zakresu prawa autorskiego, które powinny być negocjowane jeszcze zanim zostanie spisana i zaakceptowana umowa.

 

Zachęcamy do wzięcia udziału pod adresem: http://www.cts.com.pl/Aktualnosci/Badanie-umowy-wdrozeniowe-IT


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra