PGE Narodowy

9000 kg elektroodpadów zebranych podczas akcji „Zrzuć zbędne kilowaty”

Zakończyła się tygodniowa akcja zbiórki elektroodpadów w obiektach biurowych i magazynowych w największych miastach Polski.

Przez tydzień trwała intensywna zbiórka elektroodpadów, prowadzona w ramach akcji pod hasłem „Zrzuć zbędne kilowaty”. Tegoroczna edycja została zorganizowana przez DTZ, JLL, Knight Frank, Skanska oraz Stena Recycling i odbyła się na terenie Warszawy, Katowic, Łodzi, Poznania, Trójmiasta i Wrocławia. Do akcji przyłączyły się także budynki z krajów Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Zysk ze sprzedaży zebranych elektroodpadów przekazany zostanie fundacji SYNAPSIS, która wspiera dzieci i osoby dorosłe cierpiące na autyzm. Dotacja przeznaczona zostanie na zakup sprzętu elektrycznego i elektronicznego o wysokiej efektywności energetycznej.

 

Niosąc pomoc osobom z autyzmem staramy się realizować nasze działania tak, aby były one przyjazne również dla środowiska. Te starania wyrażają się na wielu płaszczyznach. Dorosłe osoby z autyzmem pracujące w Pracowni Rzeczy Różnych tworzą wiele ekologicznych produktów np. budki dla różnych gatunków ptaków, wspierając w ten sposób bioróżnorodność - podkreśla Joanna Grochowska, Wiceprezes Fundacji SYNAPSIS. Ekologiczne widzenie problemów ludzkich, rodzinnych i społecznych przyświeca nam także w codziennej pracy. Tworzymy pomoce terapeutyczne wykorzystując ekologiczne materiały, również te przeznaczone do recyklingu. Zwracamy uwagę na energooszczędność wykorzystywanych przez nas urządzeń – mówi, dodając, iż za pieniądze uzyskane w ramach akcji „Zrzuć zbędne kilowaty” zakupione zostaną energooszczędne świetlówki do czterech ośrodków pomagających osobom z autyzmem.

 

Akcja z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród najemców i administratorów budynków. W tym roku w ostatniej chwili dołączyła do niej również firma Kulczyk Silverstein Properties.

 

Zebrane elektroodpady zostaną rozebrane i przetworzone przez firmę recyklingową.


0.0
Napisz pierwszy komentarz