Giant

Rajza po KATO – już trzecia edycja

W najbliższy weekend (25 i 26 października) z inicjatywy Griffin Art Space odbędzie się trzecia część projektu Rajza po KATO.

Tym razem – po edycjach poświęconych historii i architekturze Katowic – głos zostanie oddany mieszkańcom miasta, m.in. aktywistom, dziennikarzom i artystom, którzy mają wpływ na rozwój i kształt stolicy Górnego Śląska.

 

W ramach projektu zostanie udostępniona trzecia część wystawy eksponowanej w przestrzeni publicznej, na ogrodzeniu placu budowy nowego Supersamu (Galeria 138 m, ul. Piotra Skargi 6). 25 października zostaną zaprezentowane sylwetki m.in.: malarza i muralisty Raspazjana, urbanisty i filozofa Pawła Jaworskiego, właścicieli multimedialnego studia projektowego Magdy Drobczyk i Michała Kopaniszyna, związanej z branżą PR Wioli Niziołek oraz wielu innych katowickich postaci.

 

Podczas październikowej odbędą się także fotograficzne warsztaty portretu. Kluczowym elementem przedsięwzięcia będzie wyjście uczestników w przestrzeń publiczną i uruchomienie plenerowego studia fotograficznego w centrum miasta. Modelem może zostać każdy z mieszkańców Katowic.

 

Mecenasem przedsięwzięcia jest DH Supersam, a organizatorem Griffin Art Space – instytucja powołana przez Griffin Group, w celu wspierania i promowania sztuki. Założeniem Griffin Art Space jest ożywianie życia artystycznego i promowanie współpracy biznesu z kulturą, a głównym sposobem działania jest mecenat nad najciekawszymi wydarzeniami kulturalnymi oraz działalnością wyróżniających się instytucji kultury.

 

W ramach realizowanych do jesieni 2015 roku akcji Rajza po Kato specjaliści i twórcy będą prowadzili warsztaty, spotkania, cykle plenerowych wystaw i akcje miejskie. Celem zaangażowanych w projekt postaci będzie stworzenie nowej wizualnej mapy Katowic, odświeżenie wizerunku miasta i ożywienie twórczej aktywności jego mieszkańców. Efektem 2-letniej Rajzy po Kato będzie publikacja kulturalnego przewodnika po Katowicach.


0.0
Napisz pierwszy komentarz