Giant

100 tys. zł w konkursie na najlepszy biznes w Toruniu

Z branży

Business Link Toruń, Toruński Inkubator Technologiczny oraz Gmina Miasta Toruń organizują konkurs, w którym można wygrać 100 tys. zł na realizację swojego projektu biznesowego.

Konkurs AIP Seed Capital organizowany jest z myślą o ciekawych i kreatywnych pomysłach na własny startup z różnych branży, w tym ICT. Najlepsze projekty otrzymają wsparcie finansowe, potrzebne do uruchomienia firmy.

 

Dla nas najważniejsze jest dobry projekt, w który będziemy chcieli zainwestować – mówi Paweł Żywiecki, manager Business Link Toruń. – Nie chodzi nam o pomysły na firmy, których jest już pełno na rynku, ale o nowatorskie rozwiązania biznesowe, które mają potencjał do rozwoju.

 

Aby wziąć udział w konkursie należy na adres torun@blpoland.com przesłać opis swojego modelu biznesowego (wzór formularza, z którego można skorzystać znajduje się na stronie www.bltorun.pl). Najlepiej, jeśli uczestnicy będą opierać się na Business Model Canvas – modelu opisującym funkcjonowanie firmy w dziewięciu obszarach (segmenty klientów, propozycje wartości, kanały, relacje z klientami, strumienie przychodów, kluczowe zasoby, kluczowe działania, kluczowi partnerzy i struktura kosztów).

 

Każdy startujący w konkursie musi również nagrać krótki, maksymalnie 3-minutowy filmik, w którym opowie o idei projektu. Link do niego należy przesłać razem z formularzem, na ten sam adres e-mailowy.

 

Zgłoszenia będą przyjmowane do 5 grudnia. 9 grudnia zostaną wybrane projekty przechodzące do kolejnego etapu, a 12 grudnia finaliści zaprezentują swoje projekty przed komitetem inwestycyjnym, który wyłoni najlepsze z nich.

 

Oprócz nagrody głównej, na 10 wyróżnionych uczestników czekają vouchery na 3-miesięczny, bezpłatny pakiet akceleracji w BL Toruń.

 

Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Zgłoszenia mogą być zarówno indywidualne, jak i zespołowe. Każdy z uczestników zobowiązuje się, że w przypadku realizacji inwestycji jego firma będzie działać na terenie Torunia.


0.0
Napisz pierwszy komentarz