Wystartowała II edycja konkursu „Kreator miejsc pracy”

Zwycięzcy I edycji konkursu "Kreator miejsc pracy", fot. Ministerstwo Pracy
Zwycięzcy I edycji konkursu "Kreator miejsc pracy", fot. Ministerstwo Pracy
Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Konkurs skierowany jest do firm, które w zeszłym roku tworzyły nowe miejsca pracy i zwiększały ilość zatrudnionych osób w firmie.

 

Po raz drugi chcemy nagrodzić pracodawców, którzy udowadniają, że inwestycja w ludzi to rozwój firmy. W naszym konkursie nie ma znaczenia wielkość przedsiębiorstwa ani branża - kierujemy go do wszystkich. Kreatorzy miejsc pracy" to firmy, które na pierwszym miejscu stawiają pracowników i dbają o jak najlepsze warunki pracy - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

 

Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach: mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa. Szansę na zdobycie tytułu „Kreator miejsc pracy” będą miały firmy, w których w 2014 roku nastąpił wzrost zatrudnienia. Dodatkowe punkty będą przyznawane za zatrudnienie młodych pracowników do trzydziestego roku życia, a także osób powyżej pięćdziesiątego roku życia oraz osób niepełnosprawnych. Pomniejszym kryterium oceny będzie tzw. rzetelność pracodawców, która wyraża się m.in. tym, czy pracownicy zatrudniani są na umowę o pracę.

 

Zgłoszenia do konkursu można przesyłać drogą elektroniczną (konkurs@mpips.gov.pl), pocztą lub składać osobiście w siedzibie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (ul. Nowogrodzka 1/3/5, 00-513 Warszawa z dopiskiem KONKURS KREATOR) w okresie od 2 marca do 29 maja. Formularz konkursowy można pobrać ze strony ministerstwa.

 

Nagrody pracodawcom wręczy minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz podczas uroczystej gali w czerwcu. Zwycięzcy konkursu otrzymają m.in. prawo posługiwania się tytułem „Kreator miejsc pracy” i logiem konkursu przez rok. Laureatami pierwszej edycji były firmy: Lubelski Węgiel „Bogdanka” S.A., Atos IT Services, Toys „R” Us Poland Sp. z o.o., Tomasz Cajdler Tomtex oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo. Kapituła dodatkowo przyznała dwa wyróżnienia. Otrzymały je Koleje Mazowieckie Sp. z o.o. za szczególny wkład w zatrudnienie osób w wieku 50+ oraz „PIWEK” Centrum Obróbki Mechanicznej Mateusz Piwek za zatrudnienie osób w wieku poniżej 30. roku życia.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz