Proton Office

MIPIM 2015 zakończone

MIPIM - Ceremonia otwarcia
MIPIM - Ceremonia otwarcia
Dobiegły końca Międzynarodowe Targi Inwestycji i Nieruchomości we francuskim Cannes. Co zaprezentowały polskie stoiska?

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Nieruchomości i Inwestycji w Cannes we Francji. Po raz 26 na Lazurowym Wybrzeżu spotkali się przedstawiciele wszystkich branż związanych z rynkiem nieruchomości, a także reprezentanci władz miast i regionów.

 

Z Polski na targi MIPIM (Marché International des Professionnels d'Immobilier - fr. Międzynarodowe Targi Branży Nieruchomości) przyjechali przedstawiciele: Warszawy, Łodzi, Poznania, Krakowa, Katowic, Gdańska, Gliwic, Lubartowa, województwa kujawsko-pomorskiego, Metropolii Śląskiej, Regionu Dolnośląskiego oraz Polski Wschodniej. Na polskich stoiskach promowano zarówno atrakcyjne pod względem inwestorskim nieruchomości, jak i kreowano wizerunki poszczególnych regionów, miast czy dzielnic.

 

Warszawa

Stolica Polski zaprezentowała się z hasłem „Warsaw – the City to invest in, the City to live in”. Warszawa przedstawiła inwestorskie działki na Pradze-Południe (2), Pradze-Północ (2) i Śródmieście (6).

Na tegorocznych targach wraz z miastem w ramach współpracy partnerskiej swoje oferty pokazało 9 deweloperów. Wśród nich zaprezentowano m.in. inwestycję Ghalamco Poland – Warsaw Spire, kompleks na który będzie się składać 220-metrowy wieżowiec oraz dwa mniejsze sąsiadujące z nim budynki o wysokości 55 m, a także Centrum Praskie Koneser, czy zaprojektowaną przez Daniela Libeskinda inwestycję Złota 44.

 

Wrocław

Przedstawiciele miasta do Cannes przyjechali po raz 21. Wrocław na swoim stoisku zaprezentował tereny leżące w Podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o powierzchni 22 ha, a także atrakcyjne nieruchomości zarówno na arteriach miasta, jak i w jego centrum. Dodatkowo promowane, tak jak w zeszłym roku, były obiekty o walorach historycznych i architektonicznych. Oprócz inwestycji miasto przedstawiło projekty Europejskiej Stolicy Kultury 2016 oraz The World Games 2017.

 

Gdańsk

Na MIPIM obok Gdańska i Spółki InvestGDA pojawiło się Miasto Sopot, Pruszcz Gdański, Miasto Gdynia, a także prywatni deweloperzy działający na terenie Metropolii Gdańskiej – Olivia Business Center, Torus, Hossa, Euro Styl oraz debiutujący na targach Eco Classic. Miasto Gdańsk pokazało konkretne projekty, których realizację planuje przeprowadzić w ramach partnerstwa z inwestorami. Były to m.in. rewitalizacja Dolnego Miasta, Narodowe Centrum Sportów Motorowych i Rekreacji, Aiport City i inne.

 

Łódź

Osiem ofert sprzedaży miejskich z terenów Nowego Centrum Łodzi pokazało miasto. NCŁ jest imponującym planem przebudowy 100 ha w centrum Łodzi. Efektem projektu ma być powstanie reprezentacyjnej dzielnicy mającej przywrócić blask łódzkiemu śródmieściu. Na stoisku miasta obecni byli także deweloperzy, którzy już zainwestowali w Łodzi.

 

Poznań

Tereny przeznaczone pod zabudowę mieszkalną i usługową, projekty komercyjne, zabytkowe kamienice, działka pod przedszkole, a także oferty nieruchomości Portu Lotniczego Ławica, tereny w sąsiedztwie Term Maltańskich oraz działki podmiejskich gmin – stanowiły ofertę Poznania na MIPIM.

 

Kraków

Stolica Małopolski na Lazurowe Wybrzeże przyjechała z projektem „Kraków – Nowa Huta Przyszłości". Zakłada on kompleksową rewitalizację terenów poprzemysłowych na poziomie infrastrukturalnym, funkcjonalnym i społecznym. Innowacyjna koncepcja ma podnieść atrakcyjność Nowej Huty dla inwestorów, społeczności miasta i gminy, oraz turystów.

Na stoisku były prezentowane również oferty inwestycyjne, dotyczące m.in. budowy hali 100-lecia KS Cracovia, adaptacji fortów, a także działek pod zabudowę komercyjną oraz mieszkaniową.

 

MIPIM to miejsce wymiany myśli, doświadczeń, a także spotkanie potencjalnych sprzedających i kupujących. Dlatego na targach obecni są najbardziej znaczący gracze rynków nieruchomości. W tym roku na 19 400 mkw. powierzchni zaprezentowało się ponad 2220 wystawców z 93 krajów.

 


0.0
Tagi:
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Edd :
Tym co dzieje się na Pradze w Warszawie naprawdę możemy się chwalić, dla mnie ta dzielnica jest dowodem na to ile jest w stanie zmienić metro. Dopiero co zapomniana nie mogła się doprosić inwestycji i uwagi władz miasta. Dziś najpierw pojawili się tu deweloperzy a zaraz potem Miasto zrozumiało, że nie może dłużej zwlekać, że trzeba w tę dzielnicę zacząć inwestować. teraz gdy komunikacyjnie to jest świetne miejsce trudno nie widzieć tego potencjału. Liczę na to, że linia szybko pójdzie dalej, bo tak jak Praga czeka też na nią np. Targówek. Z Pragi trzeba brać przykład.
8 kwietnia 2015 21:18