Proton Office

EKO Konkurs na ekologiczne projektowanie

Z branży

Ministerstwo Środowiska we współpracy z Ernst & Young zaprasza do konkursu PROJEKT: PRZESTRZEŃ. Wziąć w nim udział mogą deweloperzy inwestujący w zielone budynki.

Konkurs PROJEKT: PRZESTRZEŃ skierowany jest do deweloperów, których inwestycje wpisują się w nurt ekologicznego projektowania. Organizatorzy zwracają uwagę, że zrównoważone i odpowiedzialne społecznie projektowanie i inwestowanie odnosi się do każdej dziedziny gospodarki. Obejmuje ono zarówno przedsięwzięcia realizowane w duchu recyklingu i upcyklingu, budynki energooszczędne i pasywne, jak również projektowanie przestrzeni przyjaznych dla ludzi i środowiska.

 

Liczę na to, że moja inicjatywa pozwoli promować deweloperów, których inwestycje oprócz zysku gospodarczego przynoszą korzyści dla środowiska i społeczeństwa: podnoszą jakość życia, poprawiają estetykę przestrzeni miejskiej i tworzą miejsce dla przyrody w mieście – powiedział minister Maciej H. Grabowski.

 

Właśnie takie przedsięwzięcia można zgłosić do konkursu PROJEKT: PRZESTRZEŃ.

 

Zgłoszone inwestycje oceniane będą według następujących kryteriów:

  • sposób zagospodarowania przestrzeni ogólnodostępnych ze szczególnym uwzględnieniem terenów zielonych,

  • zastosowane rozwiązania ekologiczne, w tym rozwiązania wykorzystujące oszczędność zasobów, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, ewentualne certyfikaty,

  • spójność z kontekstem urbanistycznym – koncepcja urbanistyczna i architektoniczna w ujęciu zrównoważonego rozwoju, funkcjonalność, wybór materiału.

 

PROJEKT: PRZESTRZEŃ to okazja na promocję dla przyjaznych środowisku deweloperów. Aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się na stronie organizatora. Zgłoszenia można przesyłać do 11 maja 2015. Udział w konkursie jest bezpłatny.

 

Zgłoszenia zostaną ocenione przez kapitułę, w skład której wejdą:

  • eksperci z dziedziny architektury i zagospodarowania przestrzeni,

  • przedstawiciele instytucji związanych z ekologią i projektowaniem,

  • eksperci z rynku nieruchomości.

 

Gala podczas, której Laureaci otrzymają statuetki z rąk Ministra Środowiska odbędzie się podczas V Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie, który odbędzie się 22-24 czerwca 2015 r.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz