PGE Narodowy

EKO W Warsaw Financial Center zgasną światła

Warsaw Financial Center
Warsaw Financial Center
28 marca o 20:30 na godzinę zgasną światła w warszawskim biurowcu Warsaw Financial Center. To część globalnej akcji ekologicznej "Godzina dla ziemi".

Już po raz trzeci Warsaw Financial Center weźmie udział w ósmej polskiej edycji „Godziny dla Ziemi”. Wydarzenie jest częścią globalnej akcji organizowanej przez WWF (World Wide Fund for Nature), w której co roku biorą udział setki milionów osób na całym świecie. Symboliczny gest, jakim jest wyłączenie świateł w różnych lokalizacjach na całym świecie ma na celu zwrócić uwagę na powszechne problemy ekologiczne, a także pokazać jedność w staraniach na rzecz ochrony klimatu. W 2014 roku światła zgodnie gasły m.in. w Paryżu na Wieży Eiffla, londyńskim Tower Bridge czy Bramie Brandenburskiej w Berlinie.

 

Od zeszłego roku wydarzeniu towarzyszą działania na rzecz ochrony konkretnych obszarów, takich jak Puszcza Amazońska czy australijska Wielka Rafa Koralowa. Tegoroczne wydarzenie organizowane przez WWF Polska zachęca do zaangażowania się w ochronę zagrożonej wyginięciem bałtyckiej populacji morświna. Szczegóły akcji „Godzina dla morświna” można znaleźć tutaj.

 

Zlokalizowany u zbiegu Emilii Plater i Świętokrzyskiej wieżowiec oferuje 50 000 mkw. powierzchni najmu klasy A+. Oddany do użytku w 1998 roku, zapoczątkował powstanie Centralnej Dzielnicy Biznesowej. W ostatnim kwartale 2012 roku zmienił się właściciel obiektu. Zostało nim konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners. Obecnie w portfolio Warsaw Financial Center znajduje się ponad 60 firm zarówno polskich, jak i międzynarodowych. W zeszłym roku budynek otrzymał certyfikat ekologiczny LEED w kategorii „Budynki istniejące”.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz