Giant

Przyznano nagrody Stowarzyszenia Polska Wentylacja

Z branży

Gala Branżowa SPW
Gala Branżowa SPW
Podczas trwania 13. FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA ogłoszono laureatów nagród z branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

Uroczysta Gala Branżowa, podczas której wręczono nagrody Stowarzyszenia Polska Wentylacja, odbyła się w ramach tegorocznej 13. edycji międzynarodowych tagów techniki wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA. Ogłoszenie laureatów odbyło się trzeciego marca.


Organizator Forum Stowarzyszenie Polska Wentylacja przyznało nagrody w trzech kategoriach: Nagroda Biznesowa DELTA, Nagroda PASCAL oraz Nagrody Specjalne Zarządu Stowarzyszenia Polska Wentylacja. Mają one na celu okazać uznanie dla osiągnięć firm i osób – dostawców urządzeń i technologii, firm wykonawczych i biur projektów, a także wyróżniających się osobowości branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej.

 

Nagroda Biznesowa DELTA
Kryterium, według którego Stowarzyszenie Polska Wentylacja spośród blisko 300 firm wyłoniła laureatów nagrody DELTA 2015, było tempo rozwoju przedsiębiorstw w odniesieniu do rozwoju całej branży. Analiza obejmowała lata 2010-2014. Nagrody przyznano w trzech „kategoriach wiekowych” odnoszących się do lat funkcjonowania na rynku w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Nagrody DELTA 2015 otrzymały firmy:

W kategorii firm działających do 10 lat:
1. VENTIA Sp. z o.o.
2. ZYMETRIC Sp. z o.o.
3. INWEST KLIMA

W kategorii firm działających do 21 lat:
1. BELIMO SIŁOWNIKI S.A.
2. EBM-PAPST POLSKA Sp. z o.o.
3. HALTON Sp. z o.o.

W kategorii firm działających ponad 21 lat:
1. FRAPOL Sp. z o.o.
2. ALFACO POLSKA Sp. z o.o.
3. BEIJER REF POLSKA Sp. z o.o.

 

Nagroda Pascal
Nagrodę Pascal otrzymały wiodące biura projektów realizujące instalacje wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia budynków. Laureatów wyłoniła powołana przez Stowarzyszenie złożona ze specjalistów branżowych Kapituła Nagród. Równorzędne nagrody otrzymały biura:

  • POL-CON CONSULTING Sp. z o.o., za projekt instalacji w obiekcie MUZEUM HISTORII ŻYDÓW POLSKICH,
  • WSP POLSKA Sp. z o.o., za projekt instalacji w obiekcie BUDYNEK BIUROWY ul. Kruczkowskiego 2, Warszawa,
  • BURO HAPPOLD POLSKA Sp. z o.o., za projekt instalacji w obiekcie NOWA SIEDZIBA NARODOWEJ ORKIESTRY SYMFONICZNEJ POLSKIEGO RADIA W KATOWICACH.


Nagrody Specjalne Zarządu Stowarzyszenia Polska Wentylacja
Zarząd postanowił uhonorować osoby wyróżniające się szczególnymi dokonaniami w branży wentylacyjno-klimatyzacyjnej. Celem przyznania Nagród Zarządu było wskazanie osobowości – osób, które odnoszą spektakularne sukcesy, wyróżniają się pomysłami i metodami prowadzenia działalności, są postaciami silnymi, wpływającymi na losy własnych firm, ale także mogące wpływać na obraz branży. Nagrody otrzymali:

  • Maciej Głogowski – Za nieszablonowe podejście do marketingu i wzornictwa produktów. Za marketing z własną twarzą i pomysłem, za odwagę w przełamywaniu schematów. Flowair jako pierwszy udowodnił, że produkt, który nie musi, może dobrze wyglądać i wygląda.

Maciej Głogowski – współwłaściciel firmy FLOWAIR Głogowski i Brzeziński Sp. J.

  • Grzegorz Mars – Za skuteczne zarządzanie zmianami i zmysł biznesowy, dzięki któremu w krótkim czasie firma Frapol znacząco zwiększyła przychody i umocniła pozycję rynkową.

Grzegorz Mars – Prezes Zarządu Frapol Sp. z o.o.

  • Józef Darłak – Za to, że rozwinął firmę od niewielkiego warsztatu rzemieślniczego do fabryki na skalę europejską nie tracąc jednocześnie rodzinnego charakteru firmy, zachowując tradycję i wartości.

Józef Darłak – Prezes Zarządu Darco Sp. z o.o.

 


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz