PGE Narodowy

EKO Enterprise Park zainaugurował działalność - ZDJĘCIA!

|
Finalnie Enterprise Park będzie oferował 28 tys. mkw. powierzchni najmu.
W środę uroczyście otwarto I etap Enterprise Park
Kraków. Uroczyście otwarto pierwszy etap jednego w mieście zielonego parku biurowego.

Dwa pierwsze budynki projektu Enterprise Park przy Alei Powstańców wzbogaciły portfel powierzchni biurowych klasy A w Krakowie o 15,3 tys. mkw. Dla dewelopera, firmy Avestus Real Estate, to debiut na rynku krakowskim. Nowo otwarty kompleks biurowy odznacza się wysokim stopniem komercjalizacji na poziomie 87 proc. Głównymi najemcami są Delphi Poland oraz Cisco System. Obiekt oferuje swoim klientom nowoczesną powierzchnię biurową, która otrzyma certyfikat BREEAM z oceną ,,Bardzo dobry”.

W Enterprise Park zastosowano uchylne okna zapewniające naturalną wentylację, system żaluzji przeciwsłonecznych, czy strefowanie systemu chłodzenia, ogrzewania i oświetlenia, jak również rozległe obszary naturalnej roślinności (aż 40% powierzchni kompleksu to tereny zielone). Na uwagę przede wszystkim zasługują ułatwienia dla osób korzystających z rowerów. Wykonano system ścieżek rowerowych połączony z miejską siecią dróg dla rowerów. Zlokalizowano stanowiska postojowe z profesjonalnymi stojakami, gdzie miłośnicy rowerów mogą bezpiecznie zostawić swoje pojazdy. Rowerzyści mają także możliwość odświeżenia się i zmiany ubrania przed pracą. Są łazienki z prysznicami i brodzikami oraz szatnie wyposażone w zamykane szafki.

W środę, podczas uroczystego otwarcia zaproszeni goście mogli na własne oczy przekonać się o możliwościach jakie oferuje Enterprise Park.

- Avestus Real Estate potwierdził swoją pozycję wiodącego dewelopera wysokiej jakości projektów biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Enterprise Park – nasz najnowszy projekt - okazał się kolejnym wielkim sukcesem. Z dumą możemy ogłosić, że 87 proc. powierzchni I etapu zostało wynajęte jeszcze przed zakończeniem budowy i oddaniem obiektu do użytku. Avestus Real Estate kontynuuje współpracę z najemcami o najwyższej pozycji na rynku, globalnymi korporacjami jak Delphi i Cisco. Umiejętność nawiązywania współpracy z takimi partnerami jest od wielu lat naszym wielkim atutem na rynku Europy Środkowej i Wschodniej. Fakt, że ponownie udało nam się to osiągnąć, mimo wyzwań, jakie stawia przed przedsiębiorcami panująca ostatnio niesprzyjająca sytuacja gospodarcza, świadczy o jakości naszego projektu i profesjonalizmie zespołu Avestus Real Estate – mówi Roger Dunlop, dyrektor zarządzający Avestus Real Estate na region Europy Środkowej i Wschodniej.

- To pierwszy projekt Avestus Real Estate w Krakowie. Kraków jest niezwykle dynamicznym rynkiem powierzchni biurowych. Jest miastem często wybieranym w szczególności przez doświadczone, międzynarodowe korporacje, ze względu na wysoką podaż świetnie wykształconych pracowników. Firmy takie decydują się na umieszczenie w Krakowie swoich oddziałów, zajmujących się działalnością z zakresu outsourcingu czy badaniami i rozwojem. Enterprise Park został specjalnie zaprojektowany, by wychodzić naprzeciw potrzebom takich przedsiębiorstw. Fakt, że udało nam się pozyskać tak doświadczonych partnerów, jak Delphi i Cisco, świadczy o tym, że zaprojektowaliśmy i zbudowaliśmy obiekt, który spełnia ich wymagania - dodaje Guy Speir, Dyrektor ds. wynajmu i marketingu Avestus Real Estate na region Europy Środkowej i Wschodniej. - Popyt na nowoczesną powierzchnię biurową, nawet w tych niepewnych dla światowej gospodarki czasach, wciąż rośnie. Bardzo cieszymy się z sukcesu pierwszego etapu naszego projektu i z optymizmem oczekujemy zainteresowania etapem drugim w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Już teraz możemy potwierdzić, że toczą się rozmowy z kilkoma międzynarodowymi.

Biurowce należące do Avestus Real Estate cechuje świetna lokalizacja. Kilka kilometrów do Starego Rynku, liczne linie autobusowe i tramwajowe, także przystanek szybkiego tramwaju, gwarantuje doskonałą komunikację z innymi dzielnicami Krakowa.

- Chciałbym przede wszystkim podziękować naszemu zespołowi w Polsce – mówił podczas uroczystego otwarcia Mariusz Frąckiewicz Country Manager for Poland Avestus Real Estate. - To sztab ludzi doświadczonych, umiejących współpracować, nie tylko ze sobą, ale także z podmiotami zewnętrznymi. Konsultacje z naszymi klientami zdecydowały, że w 2007 roku przyszliśmy do Krakowa, kupiliśmy tutaj działkę. Potem przyszedł kryzys, ale co było, to było i przy zaangażowaniu banku udało nam się wybudować ten biurowiec. Natomiast dzisiaj, myślimy już odważniej. Chcemy wybudować kolejne kilkanaście tysięcy metrów kwadratowych na działce obok.

Te wspomniane kilka tysięcy metrów kwadratowych rzeczywiście pojawi się na działce obok w ramach II etapu realizacji projektu Enterprise Park. Początek prac planowany jest na kwiecień 2013 roku. Ostatecznie najbardziej zielony park biurowy w Krakowie będzie oferował 28 tys. mkw. Jak zapewnia inwestor, roboty budowlane nie będą miały żadnego wpływu na komfort pracy w otwartych już obiektach.

- Druga faza realizacji Enterprise Park jest zupełnie wydzielona. Dostawa materiałów budowlanych odbędzie bez uszczerbku dla naszych najemców, funkcjonowania otwartych dziś budynków – zapewniał podczas uroczystości Maciej Gołębiewski dyrektor ds. wynajmu i marketingu Avestus Real Estate, i dodaje - To będzie podobny budynek do tych, które dziś otwarliśmy. Co istotne, będzie oferował większą powierzchnię pięter (3,5 tys. mkw), co jest interesujące dla najemców.

Generalnym wykonawcą I etapu inwestycji był Eiffage Budownictwo Mitex.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz