Top Woman in Real Estate

Nowe, niesamowite biuro Google w Dublinie

|
Recepcja w biurowcu Google Docks, fot. P. Wurmli
Google Docks, fot. P. Wurmli
Google Ireland otwiera swój nowy kampus, składający się z czterech budynków, w których pracować będą działy sprzedaży, marketingu, finansów i inżynierii.

Nowy kampus Google w Dublinie oferuje ponad 47 000 mkw niezwykłej powierzchni biurowej w czterech budynkach, które stanowią siedzibę firmy w Europie oraz centrum sprzedaży i finansów w rejonie EMEA (Europa, Środkowy Wschód i Afryka). W obiekcie pracować będą osoby z 65 krajów, mówiący 45 językami. Za projekt architektoniczny odpowiada szwajcarskie biuro Camenzing Evolution oraz irlandzka pracownia Henry J. Lyons Architects.

Najwyższym z obiektów jest nowy 14-piętrowy budynek Google Docks, który jest jednocześnie najwyższym budynkiem komercyjnym w Dublinie. Dwa pozostałe obiekty – Gasworks House oraz Gordon House – stanowią siedzibę Google już od jakiegoś czasu, zostały jednak gruntownie odremontowane. W czwartym biurowcu, One Grand Canal, nazywanym również 1GC, zakończono niedawno prace wykończeniowe.

W ramach kampusu znajdują się nie tylko innowacyjne przestrzenie biurowe, ale również 5 restauracji, 42 mikrokuchnie i miejsca spotkań, pokoje gier, centrum fitness, przestrzeń wellness, pokoje konferencyjne, ponad 400 pokoi formalnych i nieformalnych spotkań, kabiny telefoniczne i wiele innych. Całość projektu zakłada stworzenie atmosfery interakcji i współpracy wśród pracowników Google, którzy dzięki temu będą mogli wykazać się większą kreatywnością i innowacyjnością. W przyszłości planowane jest stworzenie bezpośredniego nadziemnego przejścia między budynkami Google Docks, Gaswork House oraz Gordon House, aby umożliwić swobodny przepływ pracowników.

Google Docks jest głównym budynkiem kampusu, gdzie każde z 14 pięter ma nadaną własną „osobowość”. Motywy poszczególnych kondygnacji to między innymi: Search (związane z poszukiwaniem nowych informacji), Appiness (piętro dedykowane aplikacjom Google), Be Green (związane z ekologią), @Home (poświęcone aspiracjom firmy, aby każdy czuł się na kampusie jak w domu), Create (przedstawiające otwarte, nieograniczone możliwości i kreatywność), Organize (piętro dedykowane misji Google, związanej z zorganizowaniem informacji) czy też Innovate (przedstawiające dynamiczny charakter firmy). Naczelna powierzchnia każdego piętra dedykowana jest miejscu spotkań i komunikacji między poszczególnymi departamentami.

Inspiracją dla stworzenia wystroju Gasworks House były zarówno naturalne, jak i stworzone przez człowieka krajobrazy, charakteryzujące region EMEA. Znaleźć tu można powierzchnie poświęcone niebu, górom, miastu i wsi, lasom czy też piaskom.

Budynek 1GC jest dedykowany kulturze irlandzkiej, jej mitom, legendom, literaturze i tradycjom. Znajduje się w nim replika tradycyjnego irlandzkiego pubu oraz biblioteka zainspirowana biblioteką w Trinity College.

Wystrój Gordon House jest natomiast oparty na wielokulturowości, jaka cechuje firmę. Wynika z tego zróżnicowanie kolorystyczne użyte podczas aranżacji, bazujące na kolorach flag rożnych krajów.

Kampus poddany został certyfikacji ekologicznej LEED i obecnie oczekuje na uzyskanie certyfikatu na poziomach Gold i Platinum.


5.0
Tagi: Google
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
darek :
Ciekawe czy tam się pracuje? bo nie wygląda, no chyba, że to takie mózgi, że płacą im za odpoczynek i pomysły. No ale działy, które są wymienione w tekście wymagają dużo pracy jeszcze w przypadku takiego kolosa jak google. Fajny byłby jakiś komentarz z firmy jak wygląda ich zwykły dzień pracy... może przełożymy na nasz w firmach :)
12 czerwca 2013 17:15
Wojtek :
Jednym słowem WOW ! Biuro marzeń jak mnie!
12 czerwca 2013 16:00