PGE Narodowy

Google wspiera polskie startupy

Campus Google w Londynie, fot. Bobbi Lee Hitchon
Campus Google w Londynie, fot. Bobbi Lee Hitchon
Google Campus w Warszawie i Campus Exchange - to dwa projekty internetowego giganta, które pomogą rozwijać się innowacyjnym startupom z Polski.

Google Campus to miejsce, w którym przedsiębiorcy mogą zdobywać wiedzę, dzielić się doświadczaniami i wreszcie tworzyć firmy mające szanse zaistnieć na światowym rynku. Eric Schmidt, dyrektor generalny firmy Google w czerwcu zeszłego roku ogłosił plan otwarcia kolejnego Centrum, tym razem w Warszawie. Wcześniej ośrodki powstały w Londynie, Tel Awiwie, Seulu, Madrycie i Sao Paulo. Otwarcie Google Campus w Warszawie planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku.

 

W ramach działań mających na celu rozwijanie innowacyjności i przedsiębiorczości polskich startupów, firma Google na początku tego roku ogłosiła rekrutację do międzynarodowego programu Campus Exchange. Odbywające się w londyńskim Campusie tygodniowe spotkanie startupów z całego świata to niepowtarzalna okazja, aby wspólnie spędzać czas i pracować.

 

Spośród zgłoszonych wniosków wybrane zostały trzy:

- Demish – poznański startup tworzący aplikację dającą klientom możliwość dostosowania do swoich upodobań i potrzeb kupowanych przez siebie produktów,

- Usability Tools – to kolejny startup z Poznania, platforma B2B SaaS pomaga w optymalizacji witryn e-commerce, by zwiększyć satysfakcję użytkowników i konwersje,

- Zencard – startup z Warszawy, platforma lojalnościowa, w której otrzymujemy bonusy za samo płacenie kartą.

 

Dzięki programowi Campus Exchange polscy przedsiębiorcy będą mogli nawiązać wartościowe kontakty i wiedzę praktyczną. Najbliższa sesja podejmie temat możliwości i wyzwań stojących przed startupami z branży e-commerce. Google zapewnia uczestnikom agendę wypełnioną wydarzeniami, warsztatami praktycznymi, mentoring i możliwość pracy w przestrzeni londyńskiego Campusu.

 

Jak zapowiada Google, w przyszłości planowane są kolejne, podobne do Campus Exchange programy, które będą skierowane specjalnie do polskiej społeczności startupów.

 


0.0
Tagi: Google
Napisz pierwszy komentarz