PGE Narodowy

Współczesne trendy w organizacji przestrzeni biurowych

Aranżacja przestrzeni biurowej według projektu Mikomax Smart Office
W nowoczesnej przestrzeni biurowej liczy sie podział na strefy. Projekt Mikomax Smart Office
Aktualnie na rynku obserwować można wiele zmian, wynikających z konieczności dopasowania się do nowych sposobów pracy. Zmienia się sposób zarządzania firmą, pracą, wydatkami na podróże służbowe czy komunikację. Środowisko pracy jest w stadium ciągłej ewolucji.

Skąd te zmiany?

Zmiany w obszarze technologii, postępująca globalizacja produkcji i usług, zmiany demograficzne – to podstawowe czynniki wpływające na nowe na naszym rynku podejście do organizacji miejsca pracy.

Środowisko pracy jest w stadium ciągłej ewolucji. Swoją konkurencyjność na rynku firmy wspierają budowaniem atrakcyjnego wizerunku już nie tylko jako dostawcy produktów i usług. Bardzo ważny jest również wizerunek pracodawcy, który rozumie potrzeby i oczekiwania pracowników, które są determinowane nie tylko charakterem wykonywanych zadań, ale również miejscem zamieszkania, wiekiem czy też stylem życia.

Różne drogi do celu

Wynikiem każdej wykonywanej pracy jest oczywiście efekt. Można go osiągnąć pracując w różnych miejscach - w firmie lub poza nią, w różnych warunkach: na open space czy też w sali konferencyjnej,  a czasami także w domu. Zróżnicowane są również pory dnia, jeśli jest to wpisane w kulturę organizacyjną firmy. Z naszego doświadczenia wiemy, jak bardzo pracownicy cenią możliwość wyboru i jak to pozytywnie wpływa na efekty pracy i lojalność w stosunku do pracodawcy – mówi Anna Mikołajczyk, Prezes firmy Mikomax Smart Office.

Co ma przyszłość?

Odpowiedzialne podejście do przestrzeni biura jest wyróżnikiem, który wpłynie na jakość i konkurencyjność firmy. Istotne jest podporządkowanie funkcji przestrzeni biurowej typowi zadań i charakterowi wykonywanej pracy. Co jeszcze jest ważne? Stworzenie stref i przestrzeni wspierających pracowników, tak aby intuicyjnie korzystali z tych obszarów, które w naturalny sposób pomagają im w wykonywaniu zadań indywidualnych i zespołowych – odpowiada Anna Mikołajczyk.

Co jest trendy?

Przekonanie, że zawsze jest czas na zmiany, i że warto zainwestować w nowoczesne rozwiązania przestrzeni biura jest obecnie najlepszym podejściem do aranżacji powierzchni biurowej. Wierzymy, że dobrze zaprojektowane biuro ma wpływ na samopoczucie pracowników, a tym samym na efekty ich pracy. Buduje pozytywny wizerunek firmy na konkurencyjnym rynku. Profesjonalne projektowanie przestrzeni optymalizuje koszty, a więc staje się inwestycją, która się opłaca - podsumowuje Prezes firmy Mikomax Smart Office.


0.0
Tagi: MIKOMAX
Napisz pierwszy komentarz