Giant

Biurowe ewolucje: praca w kabinach

|
CitySpace tworzy w Gdańsku nową sekcję biurową z kabinami akustycznymi do pracy w pojedynkę i małych grupach. To przede wszystkim odpowiedź na nowe potrzeby związane z bezpieczeństwem.

Operator przygotowuje nową elastyczną przestrzeń biurową w budynku Tryton Business House, który znajduje się w centrum miasta. Wyposaża ją w kabiny akustyczne różnego rodzaju: jednoosobowe do pracy w pojedynkę, modułowe dla dwójki pracowników, a także budki telefoniczne oraz kabiny do spotkań i wideokonferencji nawet dla 10 osób. Pożytecznymi elementami będą także biurka z ruchomymi blatami – przeznaczone do pracy w pozycji siedzącej i stojącej – oraz wielozadaniowe, mobilne stoły do mniej formalnych spotkań i pracy projektowej.

Urozmaicenie elementów wyposażenia biura ma sprzyjać kooperacji, co jest szczególnie ważne przy rosnącym rozproszeniu zespołów. – Nowa przestrzeń to biuro na nowe czasy – twierdzi Lisa Zettlin, Head of Business Development w CitySpace. – Przede wszystkim chodzi o zaspokojenie różnorodnych potrzeb: bezpieczeństwa, komfortu, różnorodności i prywatności – wymienia. – Bezpieczeństwo zapewnia modułowy sposób organizacji przestrzeni, komfort i prywatność uzyskujemy dzięki nowym biurkom i akustycznym kabinom, natomiast sam koncept ułatwia pracę zdecentralizowanym firmom, potrzebującym miejsca do codziennego wykonywania obowiązków, ale i cyklicznych spotkań i współpracy – wyjaśnia.

Dzięki położeniu na parterze nowa sekcja będzie widoczna z ulicy i łatwo dostępna dla wszystkich firm obecnych w biurowcu. Pozostałe biura tego operatora mieszczą się na dwóch wyższych poziomach biurowca.

 

Z myślą o mniejszych firmach

Nowa sekcja powstaje w formule zaproponowanej przez Hushoffice. To projekt firmy Mikomax Smart Office – jednego z głównych partnerów CitySpace. – Dodajemy do naszych biur nowe rozwiązania elastyczne. Tym razem są to kabiny od firmy, która może pochwalić się 30-letnim doświadczeniem w projektowaniu nowoczesnych stanowisk pracy – mówi Jarosław Bator, dyrektor zarządzający CitySpace. – Wybraliśmy Gdańsk, ze względu na dynamiczny rozwój lokalnego rynku oraz z uwagi na dużą popularność biur elastycznych w tym mieście, gdzie firmy często decydują się na wynajmowanie całych sektorów zamiast małych biur. Duże znaczenie ma także położenie biurowca w pobliżu Centrum Solidarności – wyjaśnia.

CitySpace tworzy nowe biuro z kabinami firmy Mikomax Smart Office głównie z myślą o freelancerach i mniejszych, nawet jednoosobowych firmach, które równie chętnie co większe wybierają elastyczne przestrzenie biurowe. – To miejsce dla pracowników mobilnych, którzy ciągle są w drodze i do biura zaglądają na krótko od czasu do czasu. Dzięki naszym rozwiązaniom osiągną maksymalną wydajność w krótkim czasie pracy. W kabinach Hush panują doskonałe warunki do pełnej koncentracji na zadaniach i celach – argumentuje Piotr Świtoński, Key Account Manager w Mikomax Smart Office/HushOffice. – Wybraliśmy biura CitySpace, ponieważ, podobnie jak my, mają doświadczenie w kreowaniu zróżnicowanych przestrzeni dla wymagających firm – uzasadnia. Część kabin będzie do wynajęcia na godziny (za dodatkową opłatą tak jak w przypadku salek spotkań), a część do dyspozycji najemców w ramach miesięcznego abonamentu za biuro.

 

Z myślą o bezpieczeństwie i elastyczności

Bezpieczeństwo zapewnia nanopowłoka fotokatalistyczna, którą pokryte są wszystkie często dotykane powierzchnie w kabinach. Taka powłoka przeciwdziała rozwojowi wirusów i mikrobów. Pod wpływem światła, zarówno naturalnego, jak i sztucznego, osiąga ona właściwości dezynfekujące. Bezpieczeństwo maksymalizuje dodatkowo wydajna wentylacja, która oprócz tego wpływa na samopoczucie i efektywność pracy. Powietrze w kabinie jest zawsze świeże i pozbawione zanieczyszczeń.

Kabiny w CitySpace mają być odpowiedzią na nieustannie zmieniające się potrzeby środowiska pracy. Oprócz zaspokojenia różnorodnych potrzeb, takich jak bezpieczeństwo, komfort i urozmaicenie, kabiny dają dużą możliwość modelowania przestrzeni biurowej, co wpisuje się w ideę biur elastycznych. – Nasze biura prywatne oraz inne pomieszczenia są doskonałą bazą do modyfikacji pod specyficzne wymagania klientów. Z jednej strony mamy doskonale i w pełni wyposażone przestrzenie wspólne, a z drugiej wygodną i elastyczną przestrzeń stricte do pracy – mówi Jarosław Bator.

Nowa przestrzeń z kabinami na parterze będzie trzecią strefą CitySpace w Tryton Business House. Oprócz produktów Mikomax Smart Office zostanie wzbogacona o inne nowości: biurka do wynajęcia na godziny oraz pomieszczenia do organizacji wydarzeń okolicznościowych i strefę eventową. Po wszystkich modyfikacjach powierzchnia zajmowana w biurowcu przez CitySpace powiększy się do ok. 2,2 tys. mkw., natomiast liczba stanowisk pracy wzrośnie do 274.

CitySpace zarządza biurami elastycznymi w 5 miastach: Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Katowicach. Dysponuje łącznie 10 lokalizacjami (z czego 5 w Warszawie). W 2021 operator uruchomi 11. lokalizację w Polsce, w biurowcu Face2Face w Katowicach (drugą w tym mieście).


 

CitySpace tworzy przestrzeń, w której pracuje się wygodniej, przyjaźniej i nowocześniej. To przestrzeń biurowa skrojona na miarę. Będąc polskim operatorem elastycznych powierzchni biurowych, CitySpace dysponuje jedną z największych sieci lokalizacji w całym kraju. Zarządza biurami serwisowanymi, biurami hybrydowymi i wirtualnymi, a także salami konferencyjnymi i salami spotkań. CitySpace wybiera biurowce, które spełniają najwyższe standardy techniczne. W wyjątkowych lokalizacjach tworzy ergonomiczne, inteligentne miejsca pracy blisko wszystkiego, czym żyje miasto; blisko spotkań, zakupów, restauracji i kawiarni, a także kultury.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz