Giant

Półwiejska 2 – obiekt wpisany w tkankę miasta

|
Wizualizacja inwestycji Półwiejska 2
Półwiejska 2
Nowoczesny budynek w centrum miasta to prestiż i jednocześnie trudne zadanie do wykonania. Szczególnie, kiedy obiekt ma znaleźć się w otoczeniu historycznej, ciasnej zabudowy Poznania.

Półwiejska 2 to budynek pełniący funkcje biurowe oraz handlowo-usługowe. Zlokalizowany jest w obrębie poznańskiego Starego Miasta u zbiegu ulic Półwiejskiej i Krysiewicza. Oryginalny projekt obiektu przygotowała renomowana pracownia RKW Rhode Kellermann Wawrowsky, który potem był modyfikowany przez pracownię Borkowicz i Partnerzy. Koncepcja zakładała, aby wkomponować budynek w zwartą zabudowę przedwojennych kamienic tak, aby pogodzić potencjał miejsca i wizję inwestorów z obawami i zastrzeżeniami mieszkańców okolicznych budynków.

 

Architekci obiektu Półwiejska 2 wzorowali się na projektach rewitalizacji centrów miast europejskich. W efekcie powstała atrakcyjna architektonicznie, spójna z otoczeniem bryła budynku. Dynamizmu prostej i eleganckiej fasadzie nadała różnorodna szerokość paneli elewacyjnych i modułów okiennych.

 

Półwiejska 2 zaoferuje swoim najemcom 9294 mkw. Na powierzchni 2731 mkw., rozmieszczonej na 3, 4 i 5 kondygnacji znajdą się nowoczesne biura. Piętra -1, 0, 1, o łącznej powierzchni 6563 mkw., będą stanowiły powierzchnie handlowo-usługowe. Pozostała powierzchnia zostanie przeznaczona na parking (2 i 3 kondygnacja). W budynku zastosowane zostały proekologiczne rozwiązania pozwalające na optymalizację zużycia energii elektrycznej, cieplnej oraz wody. Wykorzystane inteligentne sterowanie instalacjami, w tym oświetlenie, specjalna armatura łazienkowa, a także wykorzystanie tzw. „wody szarej” (deszczowej) pozwolą na jak najlepsze wykorzystanie zasobów.

 

Niewątpliwym atutem śródmiejskiej lokalizacji jest możliwość pełnego wykorzystania walorów życia w mieście – opowiada o położeniu budynku Tomasz Denkowski z GN Group. – Nieprzypadkowo wybraliśmy atrakcyjne położenie w wielkopolskiej stolicy biznesu, celowo dbamy o okolicę budynku – tuż po zakończeniu naszych dwóch projektów „Półwiejska 2” i sąsiadującego z nim „K9”, nastąpi przebudowa całej ulicy Krysiewicza. Zostanie wykonana nowa nawierzchnia jezdni oraz nowe chodniki. To miejsce nabierze reprezentacyjnego charakteru.

 

Inwestorem Półwiejskiej 2 jest Deptak Projekt P2 Sp. z o.o. Udziałowcami spółki są Confinance Properties Ltd. (50 proc.) oraz Budlex SA (50 proc.). Budżet całego projektu wynosi ok. 100 mln zł.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz