Proton Office

Płocki rynek z nowym biurowcem

Cotex Office Centre
Zdjęcie elewacji biurowca COTEX
Cotex Office Centre, taką nazwę nosi obiekt biurowy, który znajduje się u zbiegu ulic Józefa Piłsudskiego i Granicznej w Płocku.

Cotex Office Centre jest jednym z przykładów obiektów biurowych, które powstały w wyniku modernizacji starych budynków fabrycznych. W tym przypadku w murach zmodernizowanego biurowca działał zakład dziewiarski, a sam budynek wzniesiony został w 1975 r. Ze względu na to, że przez 40 lat od powstania stał się bardzo dobrze rozpoznawalny przez mieszkańców miasta i wpisał się w lokalny krajobraz, inwestor zdecydował się na zachowanie jego pierwotnej konstrukcji. Naszym celem w trakcie realizacji inwestycji polegającej na budowie biurowca Cotex Office Centre było osiągnięcie wymiernych efektów wynikających z synergii właściwego doboru projektu, metody jego realizacji oraz wartości dodanej przekładającej się na wynik finansowy – mówi Krzysztof Łukaszewicz, dyrektor ds. administracji Cotex Office Centre Sp. z o.o.

 

Prace związane z realizacją inwestycji zakończono w I kw. 2015 r. Ich rezultatem jest biurowiec o powierzchni użytkowej ponad 10 319 mkw., oferujący nowoczesne przestrzenie biurowe i handlowo-usługowe. Pięciokondygnacyjny obiekt wyposażono m.in. w system kontroli dostępu, całodobową ochronę, 2 niezależne parkingi z ponad 250 miejscami dla najemców i ich klientów. Kondygnacje od 1 do 4 przeznaczone są na powierzchnie biurowe, zaś pozostałe stanowią część usługową, w której swoje siedziby znajdą usługi medyczne, pocztowe, gastronomia, SPA, fitness/siłownia/szkoła tańca, a także apteka i bank. Inwestor zdecydował, że biurowiec będzie przeznaczony dla szerokiej grupy najemców. Z tej grupy zostały wygenerowane niektóre branże, ale nie zamykamy się także na innych klientów. Takim przykładem jest podpisanie umowy z APS (Arvato Services Polska), który wchodzi w skład grupy Arvato AG i jest częścią międzynarodowego koncernu medialnego Bertelsmann SE & Co. KgaA – komentuje Krzysztof Łukaszewicz. Docelowo znajdzie tu zatrudnienie 270 osób.

 

Biurowiec usytuowany jest w dogodnej lokalizacji, przy zbiegu ulic Józefa Piłsudskiego i Granicznej stanowiących główną arterię komunikacyjną miasta Płock, co umożliwia potencjalnym najemcom łatwy i szybki dojazd z lub do innych części miasta, a także do tras wylotowych w różnych kierunkach.

 

Płock położony jest w centralnej Polsce w województwie mazowieckim. Należy do czołówki najbardziej dynamicznie rozwijających się miast w kraju – komentuje Krzysztof Łukaszewicz. Biorąc po uwagę fakt, że w ostatnim czasie potencjał inwestycyjny mniejszych miast rośnie, Płock może stać się ciekawą alternatywą dla dużych metropolii, przede wszystkim z punktu widzenia przedsiębiorstw, które szukają lokalizacji dla swojego biznesu poza dużymi ośrodkami miejskimi. W dobie obecnego globalnego kryzysu firmy, aby zmniejszyć koszty pracy, przenoszą swoje oddziały do mniejszych miast. Jednym z tych miast jest Płock, który oferuje atrakcyjne stawki najmu odbiegające od cen w stolicy – tłumaczy Krzysztof Łukaszewicz. Jednym z największych atutów Płocka jest położenie w odległości zaledwie ok. 100 km od Warszawy. Ponadto w mieście funkcjonuje także wiele ośrodków naukowych, takich jak  Politechnika Warszawska, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa oraz Wyższa Szkoła im. Pawła Włodkowica. Obecność uczelni wyższych gwarantuje przyszłym pracodawcom dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej i menedżerskiej.

 


0.0
Tagi: Cotex
Napisz pierwszy komentarz