PGE Narodowy

Miasta regionalne kuszą biznes nowoczesnymi biurowcami

|
ONYX BUSINESS POINT to nowoczesny kompleks biurowo-usługowy zlokalizowany w ścisłym centrum Piły
Wiele międzynarodowych firm otwiera siedziby w polskich miastach regionalnych, a rosnące wymagania najemców powodują rozwój mniejszych rynków biurowych naszego kraju. Nowoczesne biurowce spotkamy już nie tylko w Warszawie czy Krakowie...

Poza stolica od wielu lat do największych regionalnych rynków biurowych należą Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Łódź czy Katowice. Można jednak zauważyć, że firmy, zwłaszcza z sektora BPO/SSC/IT, coraz częściej lokują swoje siedziby także w mniejszych miastach Polski. Z analiz zawartych w raporcie rocznym Fundacji Pro Progressio wynika, że miasta regionalne cieszą się obecnie takim zainteresowaniem inwestorów, które pozwala mówić o nowym trendzie dotyczącym lokowania biznesu. Tego potencjału coraz bardziej świadome są nie tylko firmy deweloperskie, ale i samorządowcy. Jedni i drudzy starają się spełniać oczekiwania inwestorów tworząc odpowiednie warunki, oferując nowoczesną przestrzeń biurową i różne formy wsparcia biznesu. Jak zauważa Wiktor Doktór, prezes Fundacji Pro Progressio: By miasta regionalne przykuwały uwagę potencjalnych przedsiębiorców muszą oferować atrakcyjne warunki: ulgi podatkowe, ośrodki naukowo – badawcze, atrakcyjne ekonomicznie powierzchnie biurowe. To bardzo dobry trend, który wzmacnia dynamikę rozwoju nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce. Jednakże nie zapominajmy, że duże miasta wciąż są w grze i bardzo ciężko będzie przebić ich ofertę. Pamiętajmy, że im dłuższa historia biznesowa tym większa dojrzałość i znajomość rynku i potrzeb.

 

Polskie miasta regionalne wykazują potencjał inwestycyjny. Dla firm, które decydują się ulokować w nich swoją siedzibę, zachętą są m.in. nowoczesne biurowce, których oferta śmiało może konkurować z obiektami z największych miast Polski. Przedstawiamy kilka budynków z mniejszych miast naszego kraju, które najemcom oferują nowoczesną powierzchnię biurową. 

 

Ozdoba centrum Piły

 

Doskonałe warunki do prowadzenia biznesu oferuje biurowiec ONYX BUSINESS POINT, który jest jedynym tak wysokiej klasy budynkiem zlokalizowanym w centrum Piły. Obiekt znajduje się w niewielkiej odległości od miejskiego ratusza i infrastruktury handlowej. Biurowiec dysponuje łącznie trzema kondygnacjami o łącznej powierzchni 2500 mkw. Na dachu ONYX BUISNESS POINT został zaprojektowany taras, który nie tylko będzie służył jako miejsce relaksu, ale może być także przeznaczony na spotkania biznesowe czy integracyjne. ONYX to pierwszy tak nowoczesny biurowiec w leżącej na pograniczu Pomorza Zachodniego i Wielkopolski Pile. Miasto to odgrywa ważną rolę w transporcie krajowym i międzynarodowym ze względu na położenie na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych. Ta lokalizacja, jak i ciągły rozwój Piły przyciągają inwestorów z kraju i zagranicy. Co ciekawe obszar, na którym powstaje ONYX, został zakwalifikowany uchwałą Rady Miasta do programu rewitalizacji. Biurowiec jest zatem obiektem, który stanowi przykład nowoczesnego zagospodarowania tego terenu i poprawia wizerunek centrum Piły.

 

Kielecka stacja dla biznesu


W Kielcach przy ul. Zagnańskiej i ul. Głęboczka znajduje się zespół nieruchomości poprzemysłowych. To właśnie do nich należy budynek Stacja Biznesu. Lokalizacja ta umożliwia łatwy dostęp do infrastruktury drogowej w takich kierunkach jak: Warszawa, Kraków, Łódź, Lublin, Tarnów. Stacja Biznesu to obiekt o industrialnej przeszłości, który aranżowany jest w nowoczesny sposób tak, by stał się atrakcyjną przestrzenią dla kultury, biznesu, wypoczynku czy gastronomii. Jest to kompleks budynków pochodzących z lat 50-tych XX w., które niegdyś były wykorzystywane jako zakład hurtu, piekarnia i ciastkarnia. Po zakończeniu działalności zaczęły powstawać plany przemienienia tego obszaru w centrum rozwoju i kreatywności. Byłe zakłady produkcyjne zostaną zastąpione strefami usług i biznesu, galeriami sztuki, klubokawiarnią, restauracjami oraz halami wystawowymi. Stacja Biznesu oferuje około 2924 mkw. całkowitej powierzchni biurowej do wynajęcia oraz ponad 721 mkw. powierzchni usługowo-handlowej.

 

  • 1
  • 2

0.0
Napisz pierwszy komentarz