Proton Office

Najemcy szukają udogodnień

|
Kompleks biurowy ALCHEMIA w Gdańsku (wizualizacja)
Dostępne na terenie biurowców usługi ułatwiają codzienne życie najemców. Jaka jest oferta współczesnych obiektów biurowych?

Wraz z rozwojem rynku biurowego zmieniają się także oczekiwania najemców powierzchni biurowych. Dostępne na terenie obiektu usługi ułatwiające codzienne życie najemców to coraz częściej standard. Jaka jest oferta współczesnych biurowców?

W porze lunchu... masaż?

 

W wielu biurowcach najemcy w przerwach lub po pracy mogą skorzystać z usług gabinetów kosmetycznych czy fryzjerskich. Przykładem może być gdański kompleks biurowy Alchemia, w którym działa salon fryzjersko-kosmetyczny Atelier de Beaute. Zajmuje on powierzchnię około 220 mkw. na parterze budynku drugiego etapu kompleksu Alchemia. Z oferty tego salonu można skorzystać zarówno po pracy, jak i w trakcie przerwy. To właśnie z myślą o pracownikach powstała oferta „lunchowa”, czyli zabiegi krótkie, trwające ok. pół godziny, jak np. masaż twarzy z wykorzystaniem alg. – Takie zabiegi są doskonałym przerywnikiem intensywnego dnia, mogą też poprzedzać ważne spotkania biznesowe, które rozpocząć można ze zdecydowanie lepszym samopoczuciem – mówi Lidia Rytlewska, właścicielka salonu Atelier de Beaute, otwartego w kompleksie Alchemia w Gdańsku. Klienci salonu mogą również skorzystać z oferty daily SPA. - Chcemy stworzyć unikatowe miejsce w unikalnym otoczeniu kompleksu biurowego. Przy dzisiejszym tempie życia i codziennych obowiązkach, możliwość łatwego dostępu do szerokiej oferty zabiegów fryzjerskich czy pielęgnacyjno-relaksacyjnych w pobliżu miejsca pracy będzie z pewnością atrakcją i dużym ułatwieniem dla wielu osób - dodaje Lidia Rytlewska z Atelier de Beaute.

 

Coś dla aktywnych fizycznie

 

Kluby fitness to kolejna z usług dostępnych w wielu biurowcach. We flagowej inwestycji Ghelamco PolandWarsaw Spire – działa np. fitness klub polskiej sieci Calypso. Znajduje się on na 5 piętrze tego 220-metrowego budynku na ponad 1500 mkw. powierzchni. Czasem również lokalizacja danego biurowca zachęca do sportowej aktywności po pracy. Przykładami takich obiektów są chociażby Tarasy Grabiszyńskie znajdujące się w pobliżu klubu fitness czy biurowiec SkyRes Warszawska umiejscowiony w pobliżu ścieżki rowerowej, który dodatkowo oferuje specjalne szatnie i prysznice dla rowerzystów.

Sportowa oferta biurowców nie ogranicza się jednak tylko do klubów fitness czy udogodnień dla rowerzystów. Osoby, dla których najlepszą formą aktywności fizycznej jest taniec, mogą docenić ofertę obiektu Pasaż Pokoyhof. W tej inwestycji grupy Immobillo działa bowiem szkoła tańca i baletu.

 

Pranie lub podróż

 

W budynkach biurowych można obecnie załatwić różne podstawowe, codzienne sprawy. To właśnie w tym celu powstają paczkomaty, punkty obsługi kurierskiej czy punkty, w których można dokonać przeróbek krawieckich. Dla przykładu użytkownicy biurowca Q22 zrealizowanego przez Echo Investment w Warszawie mogą np. skorzystać z pralni należącej do sieci Eko-Top. 

Coraz częściej jednak wachlarz usług w biurowcach znacznie wykracza poza te najbardziej podstawowe punkty. We wspomnianym wcześniej budynku Q22 działa np. firma Best Flights, która oferuje kompleksową obsługę podróży służbowych i turystycznych dla klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Takie poszerzanie ofert usługowych w biurowcach o niestandardowe firmy pozytywnie wpływa na komfort użytkowników budynków biurowych. 

 

  • 1
  • 2

3.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Małkinia :
Dzisiaj o udogodnienia nie trudno, tylko trzeba wybrać tak, żeby mieć to wszystko za rozsądną cenę, a do tego potrzeba fachowego doradcy
26 stycznia 2017 16:25