Giant

Cushman & Wakefield skomercjalizuje Wrocławskie Parki Biznesu

|
Wrocławski Park Biznesu, źródło: materiały prasowe partnera
Wrocławski Park Biznesu, źródło: materiały prasowe partnera
Komercjalizację Wrocławskich Parków Biznesu powierzono międzynarodowej firmie doradczej Cushman & Wakefield. Firma otrzymała wyłączność na komercjalizację.

Cushman & Wakefield będzie zarówno reprezentować Devco Sp. z o.o., właściciela budynków, dewelopera i zarządcy nieruchomości działającego na polskim rynku od 1997 r., przy komercjalizacji powierzchni biurowych, jak i wspierać go w realizacji projektów rewitalizacji i rozbudowy obiektu. Firmie Cushman & Wakefield powierzono zadanie komercjalizacji 78 tys. mkw. pow. biurowej.

 

Wrocławskie Parki Biznesu to niezwykle interesujące i dynamicznie zmieniające się projekty. Świetna lokalizacja z bardzo dobrym dojazdem do Śródmiejskiej i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i lotniska oraz dogodna komunikacja miejska to niewątpliwie atuty obu kompleksów. O powodzeniu inwestycji świadczy obecność najemców, będących zarówno dużymi międzynarodowymi korporacjami, jak i nowo powstałymi lokalnymi start-upami. Jest nam niezmiernie miło, że Wynajmujący – Devco obdarzył nas zaufaniem i zdecydował się powierzyć nam wyłączną reprezentację w procesie komercjalizacji obiektów. Jesteśmy tym bardziej dumni z możliwości współpracy z Devco, gdyż będziemy mieli możliwość uczestniczyć w wizjonerskim projekcie rewitalizacji Parku Strzegomska, w wyniku którego powstanie jeden z najnowocześniejszych parków biurowych na Polskim rynku – podkreślił Marcin Siewierski, Dyrektor Regionalny w polskim oddziale Cushman & Wakefield.

 

Biurowce atrakcyjne dla najemców

Wrocławskie Parki Biznesu stanowią dwa kompleksy budynków biurowych. Składają się na nie Strzegomska Park oraz Wołowska Park. Pierwszy z nich, Strzegomska Park, to zespół 12 niezależnych budynków biurowych. Łącznie stanowią one 15 tys. mkw. pow. Kompleks jest atrakcyjny dla najemców zarówno pod względem lokalizacji (w sąsiedztwie znajduje się przystanek tramwajowy), jak i infrastruktury (na terenie obiektu znajduje się dużo miejsc parkingowych, a sam kompleks cechuje nie tylko niebanalna architektura, ale i bardzo wysoki standard oraz nowoczesne rozwiązania technologiczne). W ramach przebudowy w miejscu obecnych budynków stanąć mają nowe biurowce klasy A+ posiadające certyfikat BREEM, o łącznej pow. ok. 60 tys. mkw. Koniec prac przy budowie pierwszego z budynków zaplanowano na IV kwartał br.

Drugi z kompleksów, Wołowska Park, to zespół budynków biurowych stanowiących łącznie 30 tys. mkw. pow. Kompleks również stanowi bardzo atrakcyjną propozycję dla najemców: 1200 miejsc parkingowych, infrastruktura dla rowerzystów, sąsiedztwo Śródmiejskiej i Autostradowej Obwodnicy Wrocławia oraz przystanków komunikacji miejskiej. Co więcej, na terenie kompleksu znajduje się restauracja i placówka medyczna, a także przedszkole oraz żłobek z myślą o dzieciach pracowników obiektu. Właściciel dysponuje ponadto miejscem na budowę kolejnych biurowców w tej lokalizacji.

 

Od prawie 20 lat głównym celem naszej firmy jest zapewnienie najemcom jak najwyższego poziomu usług oraz standardu oferowanej powierzchni biurowej i laboratoryjnej. W otoczeniu zieleni i w kameralnej zabudowie pozbawionej miejskiego tłoku i gwaru chcemy, aby nasi najemcy i ich pracownicy czuli się komfortowo i mogli skupić się na wykonywaniu swoich zadań – zaznaczył Adam Galewski, Dyrektor Zarządzający Devco Sp. z o.o.


0.0
Napisz pierwszy komentarz