Kinnarps 01.06-30.06

W biurze jak w domu

|
System Levitate (Nowy Styl Group)
Czy można balansować między przestrzenią prywatną, domową, a biurową?

Udomowione biuro

Wraz z rozwojem technologii zaczęły zmieniać się także nawyki związane z pracą. Wiele zadań można wykonywać zdalnie, co sprawia, że zacierają się granice między przestrzenią życia prywatnego, a miejscem pracy. W biurowcach pojawiają się różne punkty usługowe usprawniające wykonywanie codziennych, domowych obowiązków, takie jak np. pralnie, salony fryzjerskie czy sklepy. W siedzibach firm aranżuje się kuchnie czy pokoje do odpoczynku. W biurze pracownicy spędzają wiele godzin każdego dnia, jest ono ich drugim domem i coraz częściej też je przypomina. Projektanci balansując między przestrzenią prywatną, a biurową stają się zwolennikami trendu home office design. 

W jaki sposób udomowić biuro? Jan Wertel i Gernot Oberfell, projektanci Levitate – najnowszego systemu mebli biurowych stworzonego dla Grupy Nowy Styl proponują łączenie mebli typowo mieszkalnych z biurowymi, a także dodanie do nich oświetlenia i akcesoriów, które również pochodzą z obu tych sfer. Ważną rolę odgrywa także użycie materiałów i wykończeń kojarzących się z meblami domowymi. Wg badań materiały takie jak np. drewno czy wełna mogą działać niczym bufor, który redukuje stres. Zamazywanie granic pomiędzy światami pracy i domu sprawia, że biuro staje się miejscem bardziej przyjaznym. Taka przestrzeń ma pozytywny wpływ na samopoczucie, a co za tym idzie podnosi efektywność pracowników.

 

Popularny trend

 

Meble biurowe nie kojarzące się z wnętrzami typowych korporacji są coraz bardziej popularne. Przykładem mogą być wspomniane wcześniej meble Levitate, które zostały uznane ikonami tegorocznego designu biurowego, a za ich projekt Grupa Nowy Styl otrzymała nagrody Niemieckiej Rady Designu – Iconic Awards 2017. System mebli biurowych autorstwa studia WertelOberfell otrzymał wyróżnienie Iconic Awards: Interior Innovation – Selection. 

Wiodącym elementem tego systemu jest drewno. Z tego to właśnie materiału wykonane są nogi, blaty i wiele innych elementów. Wolnostojące biurka, workbenche i wysokie stoły do szybkich spotkań łączy charakterystyczna noga w kształcie litery A, dzięki której są one jednocześnie stabilne i lekkie wizualnie. Biurka są wyposażone w nietypowy kontenerek z zaokrągloną dolną krawędzią, podwieszany pod blatem biurka. Pełną funkcjonalność zapewniają przesuwny blat, ukryta pod nim szuflada oraz sekretarzyk montowany na blacie biurka. Inspirację dla twórców stanowił klasyczny mebel do pracy jakim jest sekretarzyk.

W systemie Levitate kształty i formy są bardziej miękkie niż te, które można spotykać w tradycyjnych biurach. Panele są tapicerowane naturalnymi, wełnianymi tkaninami. Levitate to przykład systemu meblowego, który pozwala poczuć się w biurze jak w domu, poprzez odpowiedni dobór kolorów i wykończeń.

  • 1
  • 2

0.0
Tagi: Nowy Styl
Napisz pierwszy komentarz