Giant

Jodełka francuska w biurowcach

art. sponsorowany
|
Siedziba firmy Euronet. Na podłodze wzór jodełki francuskiej (projekt The Design Group)
Jodełka francuska to wzór, który sprawdzi się nie tylko w domowym salonie, ale także w przestrzeni biurowej. Co więcej, poprzez dobór odpowiedniej tonacji kolorystycznej może on nadać charakter zarówno wnętrzom klasycznym, jak i nowoczesnym.

Czym jest jodełka francuska?

Jodełka francuska to klasyczny wzór układania podłóg drewnianych. Krótsze boki paneli przycięte są pod kątem 45 stopni tworząc grot strzały. W miejscu złączenia się naprzeciwległych klepek powstaje idealna linia. Obecnie wzór ten przeżywa swój renesans. Chociaż jest to klasyczny układ desek to w połączaniu z nowoczesnym wzornictwem i kolorystką daje spory wachlarz możliwości. Jodełka francuska coraz częściej stosowana jest w biurach, ponieważ dodaje wnętrzu przytulności. Co więcej jest to stylowy wzór, który kojarzy się z wystrojem polskich dworków i ich prestiżem oraz klasą.

 

jodełka francuska, biuro, podłoga

 

Na podłogę do każdego wnętrza

Jodełka francuska pasuje zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Ułożenie parkietu na wzór jodełki francuskiej nadaje wnętrzu wyjątkowej lekkości i dynamizmu. Ze względu na swój ponadczasowy, ale jednocześnie nieprzeciętny charakter chętnie stosujemy taki układ paneli we wnętrzach klasycznych, loftowych, eklektycznych a nawet minimalistycznych. Przy tych ostatnich istotne są pozostałe elementy wykończenia. Zwracamy uwagę, by były one jedynie tłem, służącym wyeksponowaniu dość bogatego wzoru Chevron mówią architekci The Design Group.

 

biuro, jodełka francuska, podłoga

 

Wzór jodełki francuskiej stanowi także punkt wyjścia i inspirację do tworzenia podobnych układów desek z wykorzystaniem prostokątnych elementów (przykłady można zobaczyć na zdjęciach zamieszczonych w galerii – są to realizacje pojektów architektów z The Design Group). Na tym jednak jej potencjał się nie wyczerpuje. Dodatkowo poza standardowym wykończeniem warto pamiętać o możliwościach wykorzystania francuskiej jodełki w sposób nietypowy. W naszych projektach łączymy ze sobą jej różne faktury i kolory co jest odpowiedzią na obecnie panujące trendy w projektowaniu. Jodełka francuska to dla nas sposób na łączenie nowoczesności z duchem francuskiej klasycznej elegancji i wysublimowanej harmonii – dodają architekci The Design Group.

Jodełka francuska – rozwiązanie podłogowe do biur

Panele LVT w kształcie jodełki francuskiej można znaleźć w ofercie różnych producentów. Jednym z nich jest firma Forbo Flooring. Wśród jej produktów są panele LVT Forbo Allura, które stanowią dobre rozwiązanie podłogowe do biur. Dlaczego? Po pierwsze wyciszają one pomieszczenie tłumiąc odgłos kroków. Panele te są również łatwe w instalacji i pielęgnacji, w przeciwieństwie do naturalnego drewna, które jest bardziej wymagające i mniej trwałe. Ponadto panele LVT Forbo Allura są mocne i trwałe. Ważne jest także ich wzornictwo. Panele te wyglądają jak prawdziwe drewno na podłodze. Można dopasować je do charakteru danego wnętrza, ponieważ posiadają różnorodne desenie o wielu rozmiarach i kształtach słojów. Panele LVT Forbo Allura są fazowane, czyli posiadają załamane krawędzie. Odcienie, słoje, faktura wymiar panelu i wytłoczenia – wszystko to odwzorowuje naturalny wygląd. Oprócz pięknego wzornictwa płytki i panele Allura są łatwe do przycięcia i zastosowania w rożnych wariantach instalacji – tłumaczy Maciej Rutkiewicz z firmy Forbo Flooring Polska.

 

biuro, podłoga, jodełka francuska  

 

Panele LVT Forbo Allura

Zarówno płytki, jak i panele LVT Forbo Allura stanowią mocny i trwały materiał podłogowy o wzorze drewna lub kamienia. Są one przeznaczone do stosowania w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Nowością w ofercie LVT Forbo jest wymiar 90x15 cm oraz 120x20 cm dostępne w kształcie jodełki francuskiej.

 jodełka francuska, Forbo Flooring, podłoga, Płytki i panele Allura

Panele LVT Forbo Allura są przyjazne środowisku naturalnemu. Produkuje się je zgodnie z założeniami zrównoważonego rozwoju. Proces wytwarzania płytek i paneli Allura odbywa się przy użyciu odnawialnych źródeł energii, a wszelkie odpady technologiczne są odzyskiwane w procesie recyklingu. Co więcej, sam odpad poprodukcyjny ograniczony jest do minimum, ponieważ płytki Allura są docinane w sposób automatyczny za pomocą metody ultradźwiękowej. Proces cięcia odbywa się na jednym arkuszu co również ogranicza powstawanie odpadu. Produkt jest bezpieczny dla środowiska i wolny od ftalanów.

 

Link do kolekcji: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/produkty/p-ytki-i-panele-lvt-allura/allura/allura-wood/b7wh3e

jodełka francuska, podłoga, wzór,

 


2.0
Napisz pierwszy komentarz