Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Wykładzina idealnie dopasowana

|
LVT Allura w showroomie Kinnarps w Krakowie
Zmieniasz wystrój biura? Nie zapomnij o podłodze! Waldemar Kulikowski, Key Account Manager firmy Forbo Flooring Polska, ekspert rozwiązań podłogowych do biur radzi jak dobrać idealną wykładzinę do konkretnego pomieszczenia biurowego.

 

Czy całe biuro można wyłożyć jednym typem wykładziny czy też raczej warto dopasować ją do rodzaju danego pomieszczenia?

Nawet trzeba! Mamy w biurach różne typy pomieszczeń i w zależności od ich funkcji musimy zastanowić się jak będzie eksploatowany dany materiał. Np. recepcja będzie się różnić od pokoju cichej pracy, sali konferencyjnej, stołówki czy serwerowni. Do każdego pomieszczenia należy dobrać odpowiednie rozwiązanie podłogowe.

Recepcja jest ważnym elementem każdego biurowca, ponieważ wpływa na tzw. pierwsze wrażenie wchodzących do budynku osób, a tym samym często przekłada się na ocenę jaką wystawiają oni odwiedzanej firmie. Jaka zatem wykładzina sprawdzi się w tej strefie?

Na przestrzeni lat dostarczaliśmy podłogi do setek recepcji i nie pamiętam dwóch takich samych. Realizacje odzwierciedlają bowiem charakter firmy, ale także styl projektanta, którzy stworzył daną recepcję. Recepcja ma dwie kluczowe funkcje: jest wizytówką firmy, a jednocześnie musi zatrzymać wnoszone na butach zabrudzenia. Sprawdzą się tu trwałe i wytrzymałe wykładziny dywanowe, ale również PVC LVT. Kluczowy jest jednak odpowiednio dobrany system mat wejściowych. W ofercie Forbo znajdziemy maty Coral o różnorodnej kolorystyce, którą dopasować można do identyfikacji wizualnej firmy.

Kolejnym miejscem, które również często odgrywa rolę wizytówki biura jest sala konferencyjna. To tu bowiem przyjmowani są klienci oraz odbywają się różne narady i konferencje. Czy w takich miejscach spotkań podłoga pełni funkcję wygłuszającą?

Tak, ale nie tylko. Jest to miejsce, gdzie z reguły wybierane są wykładziny o lepszym standardzie. Takie jak np. wykładziny strukturalne, które jednocześnie tworzą niespotykane wzory, podnoszą rangę pomieszczenia, ale również podnoszą komfort miejsca oraz akustykę.

Które z produktów firmy Forbo Flooring Polska sprawdzą się w pomieszczeniach tego typu?

Mamy szeroką gamę wykładzin dywanowych Tessera dostępnych w płytkach, ale również w panelach, o różnych gramaturach włókna, wielu wzorach i strukturach. Nawet podstawowe wykładziny produkujemy już w panelach, co daje jeszcze szersze możliwości projektowania, utrzymując się na podstawowym budżecie. W ofercie posiadamy też wykładziny typu Flotex, które są niezwykle wygodne, bogate kolorystycznie i wzorniczo oraz wytrzymałe na użytkowanie.

 

Płytki dywanowe Tessera

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz