Giant

WORKO rusza we Wrocławiu

art. sponsorowany
Przestrzeń WORKO we Wrocławiu, projekt: Tétris
Przestrzeń WORKO we Wrocławiu, projekt: Tétris
We wrocławskim biurowcu Promenady Zita otwarta została pierwsza przestrzeń pracy wspólnej WORKO.

Na niemal 1000 mkw. powierzchni uniwersalny motyw sieci rzek łączy się w wystroju z elementami nawiązującymi do charakterystycznych dla Wrocławia mostów. Tétris stworzył dla nowej marki koncepcję architektoniczną i odpowiada za prace w zakresie design + build. W nowo otwartym biurze WORKO na dwóch piętrach przygotowane zostały wygodne i różnorodne miejsca pracy dla ponad 100 osób.

 

Naszym najemcom, bez względu na formę i czas najmu, będziemy oferować kreatywną przestrzeń do pracy oraz liczne udogodnienia. Będzie to m.in. dostęp do sal konferencyjnych, w pełni wyposażonej kuchni, bezprzewodowego Internetu oraz kompletnej infrastruktury, jaką oferuje budynek taki jak Promenady Zita – mówi Joanna Gancarz, Koordynator ds. Coworkingu Vantage Development.

 

Współpracę z Vantage Development nawiązało regionalne biuro Tétris. Zadaniem ekspertów z zakresu fit-out z firmy Tétris było w pierwszej kolejności opracowanie oryginalnej i elastycznej koncepcji wizualnej WORKO, która pozwoli na jej implementację w kolejnych lokalizacjach z uwzględnieniem klimatu i specyfiki konkretnego miasta czy dzielnicy.

 

Na element wiodący w koncepcji WORKO wybraliśmy siatkę rzek będących naturalnym łącznikiem wielu miast, kultur i interesów. We Wrocławiu, nazywanym „miastem 100 mostów”, dodatkowo wprowadziliśmy do identyfikacji wizualnej graficzne formy nawiązujące do tych konstrukcji. Można je także interpretować jako symbol pokonywania barier i łączenia wielu różnych podmiotów w jednym miejscu, czyli kwintesencję przestrzeni co-workingowej – mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywna w Tétris.

 

Nowa polska marka WORKO wzbogaca tym samym rozwijający się rynek powierzchni co-workingowych. Wcześniej firma Tétris realizowała już projekty fit-outowe dla firm takich jak Mindspace, Regus czy Solution Space. Teraz jednak była odpowiedzialna także za wypracowanie identyfikacji nowego gracza, który swoją ofertę kieruje przede wszystkim do młodych ludzi pracujących w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu rynkowym, a także do projektów start-upowych.

 

Przestrzeń biura podzielona jest na kilka stref. Po pierwsze stylizowane na rzeki korytarze kierują ruchem do rozlokowanych „na brzegach” zielonych wysp – pokoi. Dalej rzeka płynnie przechodzi w plaże będące miejscem relaksu i pracy w zaciszu. Pomieszczenia co-workingowe urządzone są w klimacie przestrzeni miejskich – mówi Danuta Barańska.

 

Od początku 2018 r. Tétris Poland rozwija się prężnie w regionach. Projekt WORKO dla Vantage Development prowadził oddział z Wrocławia. Regionalne biura Tétris działają także w Gdańsku i Krakowie. Dzięki temu firma jeszcze sprawniej prowadzi projekty biurowe, hotelowe oraz retailowe.

Zespół projektowy dla WORKO po stronie Tétris składał się z 10 osób: architektów, business development managerów i project managerów. Przygotowanie koncepcji i jej realizacja we Wrocławiu zajęły 4 miesiące.

 

Promenady Business Park to sukcesywnie rozwijający się kompleks budynków biurowych, położonych w śródmieściu Wrocławia. Kompleks zlokalizowany jest wzdłuż rzeki Odry. Budynek Zita, w którym mieści się WORKO, jest drugim budynkiem zrealizowanym w ramach tego projektu. Biurowiec oferuje najemcom 22 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, tworząc wspaniałe środowisko dla rozwoju biznesu.


0.0
Tagi: Tetris
Napisz pierwszy komentarz