Proton Office

Dużej przestrzeni nie trzeba się bać

|
Jak zaaranżować duże biuro, by pracownicy dobrze się w nim czuli? Jak efektywnie wykorzystać większą przestrzeń? Urządzenie niemałego biura może przerażać inwestora i budzić takie oraz inne pytania, ale jak przekonuje Marta Janiszek z firmy Interbiuro Design & Fitout tego procesu nie należy się bać.
Marta Janiszek, kierownik działu projektowego Interbiuro Design & Fitout
Marta Janiszek, kierownik działu projektowego Interbiuro Design & Fitout

Urządzanie dużego biura to proces, który może nieco przerażać inwestora. Czy decydując się na fit out może mieć on poczucie, że ktoś inny przejął odpowiedzialność za działania związane ze stworzeniem przestrzeni do pracy?

Urządzenie każdego biura może przerażać inwestora, ale nie należy się bać. Można tę kwestię oddawać osobom i firmom do tego wyspecjalizowanym i mającym doświadczenie. Zachęcam do korzystania z usług design i fit out jednej firmy, takiej jak np. Interbiuro, która przeprowadzi kompleksowo realizację powierzchni biurowej. Klient może jednemu zespołowi powierzyć zakres wszystkich obowiązków i myśleć już tylko przeprowadzce do nowego, gotowego biura.

Czy może Pani przedstawić jakieś przykłady dużych biur zrealizowanych przez firmę Interbiuro? Z jakimi wyzwaniami wiązały się te projekty?

Długofalowym i trudnym przedsięwzięciem, który prowadziliśmy przez ostatnie dwa lata w systemie projektuj i buduj była realizacja siedziby jednej z wiodących warszawskich agencji reklamowych. Jej biuro zlokalizowane jest na 3 piętrach starego pofabrycznego budynku. Był to projekt o powierzchni ok. 2000 mkw. W związku z „niespodziankami”, jakie ukrywał w swoich wnętrzach budynek (jego konstrukcja i instalacje wewnętrzne) prace projektowe były prowadzone równocześnie z realizacją. Co więcej przez cały czas biuro funkcjonowało, a nasze działania nie mogły wpływać na codzienną pracę firmy.

Innego rodzaju wyzwaniem był projekt dla międzynarodowej firmy farmaceutycznej. W tym przypadku 4000 mkw. musieliśmy funkcjonalnie podzielić na małe pomieszczenia typu gabinetowego, przeciwstawić je z powierzchniami rekreacyjno-socjalnymi i połączyć z centrum szkoleniowym tworząc spójną architektonicznie przestrzeń.

Ciekawym przedsięwzięciem z początku br. był projekt o powierzchni ponad 2000 mkw. we wrocławskim budynku Silver Forum (który od wielu lat obsługujemy kompleksowo). Głównym wyzwaniem było zarówno tchnięcie nowego życia w korporacyjne standardy najemcy z sektora bankowego, jak i działanie wpisujące się w ogólnopolski trend odświeżania istniejących budynków, a tym samym przywracania im atrakcyjności na rynku komercyjnym.

Obecnie jesteśmy w trakcie realizacji dużego biura (o powierzchni ok. 1000 mkw.) w budynku Astoria Premium Offices. W tym projekcie głównymi wyzwaniami są czas i zmieniające się w trakcie realizacji wytyczne klienta. Mogę powiedzieć, że są to najczęstsze problemy z jakimi mierzymy się podczas dużych realizacji.

 


4.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz