Giant

Akt erekcyjny pod budowę Technoparku Pomerania

Na zdjęciu: Technopark Pomerania (wizualizacja wnętrza jednego z budynków)
Na zdjęciu: Technopark Pomerania (wizualizacja wnętrza jednego z budynków)
19 kwietnia w Szczecinie odbyło się uroczyste wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Technoparku Pomerania.

Ruszyła budowa Technoparku Promerania. W uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Technoparku Pomerania uczestniczyły najznamienitsze figury Szczecina: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz, Prezydent Miasta Szczecina –Piotr Krzystek, Prezes Szczecińskiego Parku Naukowo-Technologicznego – Grzegorz Fiuk oraz Maciej Kaczyński z Klastra ICT Pomorze Zachodnie i Robert Olejnik z firmy Teonite, działającej w funkcjonującym już  budynku Inkubatora przy ul. Niemierzyńskiej.

Trzy biurowce, które wejdą w skład Technoparku Pomerania, prawdopodobnie zostaną oddane do użytkowania pod koniec 2013 r. Na rynek trafi wówczas 11,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej i technicznej. W kwietniu ruszyła budowa dwóch pierwszych budynków, łączących funkcję centrów inkubacji i innowacji, które dostarczą blisko blisko 6 tys. m kw. powierzchni pod wynajem dla startupów i rozwiniętych firm z branży IT oraz wyposażone będą w parking podziemny (ok. 120 miejsc postojowych) i rowerowy. Trzeci obiekt znajduje się na etapie fundamentów – umieszczona zostanie w nim serwerownia.

Technopark Pomerania jest inwestycją Miasta Szczecin, ukierunkowaną na rozwój innowacji. Łączny koszt realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego projektu szacowany jest na blisko 100 mln PLN. Autorami projektu są arch. Agnieszka Witkowska i arch. Maciej Zombirt ze szczecińskiej pracowni City Architekci. Natomiast za całościowy projekt architektoniczny odpowiada Portal-PP sp. z o.o sp. komandytowa z siedzibą w Szczecinie. Za wykonawstwo odpowiada konsorcjum firm ze Szczecina: Tembud-Bis Szut – Lechbud. Inżynierem kontraktu jest firma Eko-Inwest ze Szczecina.  
 
Rozpoczęta już inwestycja pozwoli utworzyć platformę współpracy między przedsiębiorcami a organizacjami, które chcą inwestować w innowacje. W tym celu innowacyjne firmy będą włączone do programu, wspierającego ich rozwój. W dłuższej perspektywie władze miasta spodziewają się przyrostu przedsiębiorstw, działających w obszarze nowoczesnych technologii, w Szczecinie. Park naukowo-technologicznych jest tworzony również z myślą o zagranicznym biznesie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz