Giant

Browar Lubicz zyskał nowego wykonawcę

Na zdjęciu: elewacja Browaru Lubicz (wizualizacja)
Na zdjęciu: elewacja Browaru Lubicz (wizualizacja)
ABM Solid podpisał z generalnym wykonawcą Browaru Lubicz (inwestycja Balmoral Properties) firmą PORR Polska, umowę na wykonanie prac budowlanych. Inwestor zdradził też e-biurowcom plany dot. Warszawy.

PORR Polska, generalny wykonawca Browaru Lubicz, zlecił ABM Solid prace budowlane, opiewające na 13,5 mln PLN netto. Przedmiotem umowy jest realizacja kompleksu mieszkalno-biurowo-usługowego w Krakowie – oddanie obiektu w stanie surowym, w tym dostarczenie żurawi wieżowych i materiałów budowlanych, niezbędnych do wykonania zlecenia. Prace powinny dobiec końca jeszcze w tym roku – ABM Solid ma opuścić plac budowy do 10 grudnia 2012 r.

To pierwszy kontrakt podpisany przez Grupę ABM Solid z firmą PORR Polska. Powierzenie ABM Solid prac przy tak prestiżowej i zlokalizowanej w sercu Krakowa inwestycji jest świadectwem naszej pozycji na rynku budowlanym. Mam nadzieję, że solidne i terminowe wykonanie kontraktu będzie początkiem dalszej współpracy z PORR Polska – komentuje Marek Pawlik, Prezes Zarządu ABM SOLID. – Grupa finalizuje prace nad kolejnymi kontraktami, zarówno w segmencie ochrony środowiska i energetyki jak również budownictwa ogólnego. W najbliższym czasie powinniśmy poinformować o kolejnej znaczącej umowie – dodaje M. Pawlik.

Na terenie dawnego browaru Goetzów, kilka minut piechotą od Dworca Głównego w Krakowie, znajdują się zniszczone zabudowania. Ich miejsce zajmie nowoczesny kompleks mieszkaniowo-usługowo-biurowy, w ramach którego zostanie dostarczone na rynek m.in. 2000 m kw. powierzchni biurowej klasy A.

Warto zaznaczyć, że spółka Balmoral Properties, właściciel Browaru Lubicz, posiada również ok. 3 ha terenu inwestycyjnego w znakomitej lokalizacji w Warszawie, w rejonie centrum handlowo-rozrywkowego Arkadia oraz inne nieruchomości w stolicy i Świnoujściu. Paweł Wassilew, Senior Marketing & Sales Manager, opowiada o koncepcji zagospodarowania działki nieopodal Arkadii: Na terenie sąsiadującym z centrum handlowym Arkadia w Warszawie, Balmoral Properties planuje realizację projektu łączącego funkcje biurowe oraz mieszkaniowe. W pierwszej kolejności powstanie część biurowa inwestycji o powierzchni ok. 40 000 m kw. – rozpoczęcie jej realizacji planowane jest na drugą połowę 2012 roku.

Inwestor nie ujawnił jeszcze szczegółów dotyczących inwestycji.


0.0
Napisz pierwszy komentarz