Interbiuro - duży

Darmowe biuro w MPTI dla Investio.pl

Na zdjęciu: Małopolski Park Technologii Informacyjnych
Na zdjęciu: Małopolski Park Technologii Informacyjnych
Biuro w MPTI o wartości 15 000 PLN zostało przyznane firmie, prowadzącej portal społecznościowy dla inwestorów. W MPTI liderzy IT będą działać razem ze stat-upami, stawiającymi na rozwój.

O konkursie „Masz pomysł? Masz biznes!”, skierowanym do innowacyjnych przedsiębiorców, było głośno z powodu głównej wygranej. Na zwycięzcę czekała nagroda, warta 15 000 PLN – darmowe biuro w powstającym obecnie Małopolskim Parku Technologii Informacyjnych. Prace konkursowe oceniło jury w składzie: Krzysztof Krzysztofiak – dyrektor działu rozwoju parku technologicznego, Ryszard Chmura – prezes PromoAgency, dr Piotr Buła – dyrektor Krakowskiej Szkoły Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego, dyrektor Regionalny BNI Małopolska oraz Wojciech Kmiecik, członek Zarządu Operacyjnego ds. Marketingu i PR Astor. 26 kwietnia w Nowej Auli Uniwersytetu Ekonomicznego nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników konkursu.

Projekt ten jest świetnie przygotowany. Investio.pl to jedyna firma, której pomysł mógłby być wdrożony także na zagranicznych rynkach – podkreślił Krzysztof Krzysztofiak, dyrektor działu rozwoju parku technologicznego, członek jury konkursu.

Organizatorami konkursu są Krakowski Park Technologiczny, inicjator wydarzenia i Małopolskie Studenckie Forum Business Centre Club. Konkurs trwał zaledwie dwa dni: od 25 do 26 kwietnia. W tym czasie uczestnicy przygotowywali biznesplany i opisy swoich projektów.

W MPTI powstaje przestrzeń dla rozwijającego się biznesu – zlokalizowane tutaj biura stanowią ciekawą alternatywę dla firm, które rozwijały skrzydła w Inkubatorze Technologicznym i potrzebują dodatkowej powierzchni użytkowej. Park został pomyślany jako forum współpracy między dużymi przedsiębiorcami i start-upami, jednostkami badawczymi i instytucjami samorządowymi. Docelowo ma stać się klastrem, skupiającym firmy z sektora ICT.

MPTI będzie najnowocześniejszym parkiem IT w Polsce. Obiekt zostanie wyposażony w infrastrukturę teletechniczną najnowszej generacji, sale szkoleniowe, umożliwiające organizację telekonferencji i e-learning oraz 8–10 laboratoriów.

Inwestycja realizowana jest w Pychowicach, gdzie systematycznie rozrasta się Kampus Uniwersytetu Jagiellońskiego i powstaje centrum nowej gospodarki. Tę lokalizację wybrały już takie firmy, jak Onet, Motorola czy Siemens. Działające w MPTI światowe marki dostarczą know how i wyposażą laboratoria, do których będę mieli dostęp innowacyjni, kreatywni przedsiębiorcy. To dla nich niepowtarzalna szansa do prowadzenie badań przy pomocy kosztownego, trudno dostępnego sprzętu.

Projekt jest w trakcie realizacji, a pierwsze firmy będą mogły wprowadzić się do nowych biur już za rok. Inwestycja dostarczy 12 000 m kw., w tym 8000 m kw. powierzchni użytkowej z biurami klasy A. W tym roku miasto wybuduje infrastrukturę drogową wokół parku.

Zapraszamy do obejrzenia filmów o Małopolskim Parku Technologii Informacyjnych:

20 kwietnia br. ukazał się także interesujący film o MPTI w telewizji KPT: tv.kpt.krakow.pl


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra