INTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAgrobex Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCity Space logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logoTorus logoTétris Poland logoCOTEX Office Centre logoDEVCO Sp. z.o.o. logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoPodium Investment logoArchicom logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoKontor logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Biurowiec Ufficio Primo odzyskał blask

Jeden z najdroższych remontów w Warszawie dobiegł końca. Budynek, który w latach 60. miał być ozdobą Warszawy, ponownie ujrzał światło dzienne.

Realizacja inwestycji według projektu prof. Marka Leykama rozpoczęła się jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, zaś wiecha na budynku zawisła w latach 60. Jan Lubomirski-Lanckoroński, prezes Euro Invest, nazwał ten ekskluzywny budynek „perłą w koronie”. Obiekt powstał z myślą o komunistycznym prezydium rządu, które początkowo miało tutaj swoją siedzibę. Lokatorzy opuścili jednak budynek przy ul. Wspólnej 62 po kilku latach. W latach 90. nieruchomość znalazła się w posiadaniu Daewoo, aby ostatecznie, w 2005 r., zostać wykupioną przez Euro Invest, spółkę Jana Kulczyka. 

Remont był wyjątkowo drogi i pochłonął przeszło 60 mln PLN. Nad nowym obliczem wieżowca pracowało ponad 250 osób. Remont został ukończony 2 miesiące temu.

To nie do końca nowa inwestycja, bo tak naprawdę zaczęła się w latach 50. zeszłego wieku. Myśmy ją tylko nieco dokończyli i poprawili, ale dzieło prof. Marka Leykama jest dziełem niesamowitym i ponadczasowym – mówi Jan Lubomirski-Lanckoroński.

Projekt Marka Leykama broni się do dzisiaj, a podczas remontu tej imponującej architektonicznie budowli zastosowano szereg nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, niespotykanych w innych tego typu inwestycjach w Polsce.

To był budynek, który miał być budynkiem reprezentacyjnym. Tak naprawdę ten budynek ma być takim symbolem przywracania Warszawie pewnej rzeczywistości, wspaniałych rozwiązań takich architektów, jak prof. Leykam – przyznaje Lubomirski-Lanckoroński.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra