Giant

Biurowiec Ufficio Primo odzyskał blask

Jeden z najdroższych remontów w Warszawie dobiegł końca. Budynek, który w latach 60. miał być ozdobą Warszawy, ponownie ujrzał światło dzienne.

Realizacja inwestycji według projektu prof. Marka Leykama rozpoczęła się jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku, zaś wiecha na budynku zawisła w latach 60. Jan Lubomirski-Lanckoroński, prezes Euro Invest, nazwał ten ekskluzywny budynek „perłą w koronie”. Obiekt powstał z myślą o komunistycznym prezydium rządu, które początkowo miało tutaj swoją siedzibę. Lokatorzy opuścili jednak budynek przy ul. Wspólnej 62 po kilku latach. W latach 90. nieruchomość znalazła się w posiadaniu Daewoo, aby ostatecznie, w 2005 r., zostać wykupioną przez Euro Invest, spółkę Jana Kulczyka. 

Remont był wyjątkowo drogi i pochłonął przeszło 60 mln PLN. Nad nowym obliczem wieżowca pracowało ponad 250 osób. Remont został ukończony 2 miesiące temu.

To nie do końca nowa inwestycja, bo tak naprawdę zaczęła się w latach 50. zeszłego wieku. Myśmy ją tylko nieco dokończyli i poprawili, ale dzieło prof. Marka Leykama jest dziełem niesamowitym i ponadczasowym – mówi Jan Lubomirski-Lanckoroński.

Projekt Marka Leykama broni się do dzisiaj, a podczas remontu tej imponującej architektonicznie budowli zastosowano szereg nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań, niespotykanych w innych tego typu inwestycjach w Polsce.

To był budynek, który miał być budynkiem reprezentacyjnym. Tak naprawdę ten budynek ma być takim symbolem przywracania Warszawie pewnej rzeczywistości, wspaniałych rozwiązań takich architektów, jak prof. Leykam – przyznaje Lubomirski-Lanckoroński.


0.0
Napisz pierwszy komentarz