Park Project II

Alchemia coraz wyższa

Wizualizacja przedstawia kompleks Alchemia
Wizualizacja przedstawia kompleks Alchemia
Trwają prace na placu budowy gdańskiej Alchemii. Trójmiejskiemu obiektowi przybywa kolejnych pięter.

Dzieje się na budowie Alchemii, nowoczesnego wielofunkcyjnego kompleksu mieszczącego się przy Alei Grunwaldzkiej w Gdańsku. Trwają prace związane z I etapem inwestycji, składającym się z dwóch budynków biurowych połączonych wspólną, czterokondygnacyjną podstawą. Ukończono już stropy kolejnych pięter wież biurowych obiektu. Obok tego trwają prace wewnątrz części wspólnej obiektu.

Jak mówi kierownik budowy obiektu, Marcin Frozyna z firmy Torus: W ostatnich dniach zalany został strop nad 4 piętrem wieży Aurum, a w ciągu najbliższych kilku dni zakończymy strop nad 3 piętrem wieży Platinum. Całkowicie przykryta została już też sala gimnastyczna i zakończono prace nad uzyskaniem pełnej nośności stropu basenu, co pozwoli na dalsze prace wykończeniowe. Powstała już także powierzchnia na potrzeby punktu przedszkolnego, który zlokalizowany będzie w obiekcie.

W sierpniu planowane jest rozpoczęcie prac związanych z montażem elementów elewacji wykonanych ze szkła, aluminium i klinkieru. Równocześnie rozpocząć mają się prace dekarskie na dachu wspólnej, niższej części budynku. Na październik planuje się dostarczenie i montaż tzw. serca basenu, czyli wszystkich elementów, które umożliwią jego funkcjonowanie. Okres zimowy wykorzystany zostanie na prace wykończeniowe.

Powierzchnia biurowa, jaka oferowana będzie przez I etap inwestycji Alchemia to 16 200 m kw. Powierzchnia użytkowa obiektu wyniesie 22 000 m kw.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
Adam111 :
Obiekt o naprawdę wysokim standardzie, niejedno miasto będzie mogło pozazdrościć takiego biurowca. Apel do inwestora ! - budujcie też w innych częściach Polski :)!
19 sierpnia 2012 18:40
Anastazja :
Świetny ten filmik z Alchemią!! Bardzo profesjonalnie zrobiony. Pogratulować:)
8 sierpnia 2012 12:43
Interbiuro - duży
mantra