bcb wrzesień 2020

Biura na sprzedaż czy na wynajem?

Zdjęcie przedstawia Real Office.
Zdjęcie przedstawia Real Office.
Mija 11 miesięcy od otwarcia Real Office - pierwszego łódzkiego biurowca oferującego biura na sprzedaż.

8 września 2011 r. został oddany do użytku biurowiec Real Office. Cechą charakterystyczną obiektu, na którą od samego początku zwracał uwagę właściciel budynku, było przeznaczenie lokali na sprzedaż. Oferta była propozycją dla małych i średnich firm, którym warunki finansowe umożliwiały inwestycję w prestiżową powierzchnię biurową. Według danych ze strony dewelopera, zakup biura o powierzchni 110 m kw. w porównaniu do jego wynajmu po 10 latach pozwoli na zaoszczędzenie sumy większej niż koszt samego lokalu. Widać więc, że oferta biurowca to interesujący pomysł, zwłaszcza że w momencie powstawania był to jedyny łódzki biurowiec klasy B+ umożliwiający zakup biura.

Już w dniu otwarcia sprzedane były 4 spośród 7 pięter biurowca. Następnie odnotowano jednak spadek zainteresowania zakupem powierzchni. Od trzech miesięcy lokale biurowe w budynku przeznaczone są przede wszystkim pod wynajem. Jak widać, mimo większej opłacalności zakupu biura, firmy preferują wynajem powierzchni biurowych. Ale wynika to z faktu, że oferowane do sprzedaży lokale są duże, a wynajmują się niewielkie lokale, najczęściej do 50 m kw.

Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania ze strony najemców. Zainteresowanych zakupem biura jest zdecydowanie mniej, jednak zważywszy na koszt takiej inwestycji, nie ma w tym niczego zaskakującego - mówi Agnieszka Wróbel z REAL Development - Inwestycja Real Office była wykonywana głównie z myślą o siedzibie REAL Development. Nasza działalność skupia się na rynku mieszkaniowym, dlatego nie mamy w planach podobnych inwestycji w nieruchomości komercyjne.


0.0
Tagi: Real Office
Napisz pierwszy komentarz