Olivia Business Centre logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoForbo Flooring Systems Polska logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoAgrobex Sp. z o.o. logoKontor logoINTERBIURO logoSpectra Development logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTétris Poland logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Penta zainwestuje w Warszawie

Penta intensywnie monitoruje polski rynek i chce zainwestować w segmencie nieruchomości w Warszawie
Penta intensywnie monitoruje polski rynek i chce zainwestować w segmencie nieruchomości w Warszawie
Łącznie czeskie przedsiębiorstwo chce wydać około 100 milionów euro.

Kolejna firma chce mieć swój biurowiec w stolicy. Tym razem ulokowaniem pieniędzy w Warszawie zainteresowane jest czeskie przedsiębiorstwo Penta. Firma realizuje inwestycje na niepublicznym rynku kapitałowym. Dotychczas przedsiębiorstwo kojarzone między innymi z branżą medyczną, hurtem detalicznym, teraz nastawia się na nieruchomości.

- Warszawa to najatrakcyjniejszy rynek nieruchomościowy spośród miast, w których Penta jest obecna. Mamy na stole kilka projektów biurowych, jeden z nich już został zaakceptowany przez komitet inwestycyjny, co oznacza, że przystępujemy do negocjowania szczegółów. Naszym celem są inwestycje o wartości ponad 100 mln  EUR — mówi Pulsowi Biznesu Martin Danko z Penty.

Penta przymierza się do budowy w Bratysławie mieszkań i biur na nieruchomości odkupionej od Irlandczyków.

- Dzięki swojej lokalizacji i wielkości jest to jeden z najlepszych, najbardziej rozwojowych terenów poprzemysłowych w Pradze – doskonale skomunikowany z pozostałymi dzielnicami miasta oraz położony blisko prestiżowej dzielnicy willowej Malvazinky. Naszym planem jest stworzenie nowoczesnej dzielnicy rezydencyjno-biurowej z istotnym udziałem przestrzeni parkowo-rekreacyjnych – powiedział jednemu z portali Petr Palička, dyrektor dywizji Real Estate Penta  w Czechach.

Władze przedsiębiorstwa liczą, że już za sześć lat będą w posiadaniu nieruchomości wartych ponad 1,1 mld euro. Jak podkreślają eksperci związani z branżą nieruchomości, Penta rzuca wyzwanie funduszom i deweloperom z Francji, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii.


0.0
Tagi: Warszawa
Napisz pierwszy komentarz
mantra