Bałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoFYI Commercial Consulting logoTorus logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAluprof S.A. logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoForbo Flooring Systems Polska logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoARTSERVIS sp. z o.o. logoArchicom logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoKontor logoDEVCO Sp. z.o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoPodium Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTétris Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Alchemia będzie dobrze skomunikowana

Gdańska Alchemia będzie przykladem, że zlokalizowanie biurowca w centrum miasta nie musi oznaczać trudności dla jego pracowników i mieszkańców.
Gdańska Alchemia będzie przykladem, że zlokalizowanie biurowca w centrum miasta nie musi oznaczać trudności dla jego pracowników i mieszkańców.
Gdańsk. Wraz z powstaniem najbardziej nowoczesnego i funkcjonalnego obiektu biurowo-usługowego w Trójmieście zmieni się układ komunikacyjny. Deweloper zapewnia, że zmiany korzystnie wpłyną na płynność ruchu.

Dobre skomunikowanie inwestycji to jeden z warunków, od którego zależy jej powodzenie. Z podobnego założenia wyszli pomysłodawcy gdańskiej Alchemii. Nowy układ komunikacyjny będzie uwzględniał jego położenie przy trzypasmowym, szybkim odcinku Alei Grunwaldzkiej.

- Dogodna lokalizacja inwestycji jest składową jej atrakcyjności, jednak nawet najlepsza lokalizacja będzie niewiele warta, jeżeli na teren obiektu nie będzie prowadził dogodny, bezpieczny i dobrze oznakowany wjazd. Komunikacja terenu inwestycji jest zatem jednym z najważniejszych czynników determinujących jej późniejszy sukces – mówi Maciej Brożek z firmy Torus, będącej deweloperem powstającej w Gdańsku Alchemii.

W planach związanych ze zmianą układu komunikacyjnego jest budowa skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, sprzężonego z pobliskim rondem, wykonanie pasa do lewoskrętu (dla jadących od strony Gdyni i Sopotu) oraz pasa zjazdowego (dla jadących od strony Gdańska), które ułatwią wjazd na teren obiektu. Dodatkowo powstaną także dwa niezależne wyjazdy (od strony Al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej).

Dobrą informacją przede wszystkim dla kierowców jest zamierzenie stworzenia osobnego parkingu dla wszystkich klientów i gości  Alchemii (w tym centrum rekreacyjno-sportowego) oraz przygotowanie łącznie blisko 400 miejsc parkingowych w I etapie inwestycji. Powstanie także parking rowerowy na 100 miejsc z pełnym zapleczem (szatnie i prysznice). Również piesi nie będą mogli narzekać, bowiem pojawi się nowe przejście z peronu Szybkiej Kolei Miejskiej. W planach jest także wybudowanie nadziemnej kładki nad Aleją Grunwaldzką, która umożliwi jeszcze łatwiejsze i bezpieczniejsze przejście na drugą stronę głównej ulicy Trójmiasta, łączącej Gdańsk, Sopot i Gdynię.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra