Vastint Poland Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoArchicom logoTorus logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoARTSERVIS sp. z o.o. logoSpectra Development logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPodium Investment logoINTER-BUD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoCity Space logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoVantage Development S.A. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Wmurują kamień węgielny pod Atrium 1

Atrium 1 zużyje 50 proc. mniej energii niż obiekty spełniające polskie normy.
Atrium 1 zużyje 50 proc. mniej energii niż obiekty spełniające polskie normy.
Warszawa. Już w przyszłym tygodniu nastąpi uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę najbardziej zielonego biurowca w tej części Europy.

Atrium 1 nie będzie zwykłym nowoczesnym biurowcem, nieróżniącym się od innych obiektów tego typu. Ten superenergooszczędny i najbardziej zielony biurowiec w Europie Środkowo-Wschodniej będzie oferował swoim najemcom 18 tysięcy mkw. powierzchni. Atrium 1 ma już cztery kondygnacje podziemne, które powstały z zastosowaniem metody podstropowej.

Już 12 października o godzinie 12:30 w obecności prezesa zarządu Skanska Property Poland Waldemara Olbryka oraz przedstawicieli władz miasta odbędzie się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę tego wyjątkowego biurowca, który zużyje o połowę mniej energii niż inne podobne obiekty spełniające polskie normy.

Warszawski biurowiec jest już precertyfikowany w systemie oceny budynków zrównoważonych LEED na najwyższym, platynowym poziomie. W obiekcie zostanie zastosowany między innymi pionierski system geotermalnego chłodzenia i ogrzewania (w zainstalowanych sondach będzie krążyć woda, w zależności od pory roku, nośnik ciepła lub chłodu). System ten funkcjonuje w zaledwie kilku obiektach biurowych w Europie. Również powierzchnia dachowa tego warszawskiego biurowca zostanie zagospodarowana tak, aby była przyjazna środowisku. Zainstalowane panele fotowoltaiczne będzie wspierały działanie systemu geotermalnego chłodzenia i ogrzewania. 

Atrium 1 znajdujący się przy Rondzie ONZ  będzie oddany do użytku na przełomie 2013 i 2014 roku. Za projekt biurowca odpowiada Biuro Projektów Kazimierski i Ryba Sp.J., a jego generalnym wykonawcą jest Skanska S.A. Komercjalizację przeprowadza Skanska Property Poland.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra