Park Project II

EKO Brama Portowa ukończona

8 listopada zakończono budowę kompleksu biurowego Brama Portowa w Szczecinie. Inwestorem jest SwedeCentre, a generalnym wykonawcą - Hochtief Polska.

8 listopada 2012 r. zostanie otwarta inwestycja Brama Portowa w centrum Szczecina, składająca się z dwóch niezależnych budynków: Brama Portowa I i Brama Portowa II. Inwestorem i deweloperem inwestycji jest firma SwedeCentre, należąca do Property Division Grupy Inter IKEA. Wykonawcą generalnym jest Hochtief Polska, a projektem architektonicznym zajęła sie pracownia T33 z Gdyni.

Kompleks składa się z dwóch budynków. Brama Portowa I to sześć kondygnacji o łącznej powierzchni 4 500 mkw. Brama Portowa II jest siedmiokondygnacyjnym biurowcem o powierzchni aż 8 000 mkw. Na parterze obiektu znajdą się lokale handlowe i usługowe, reszta przeznaczona jest na biura.

Inwestycja zrealizowana została z wykorzystaniem rozwiązań przyjaznych środowisku, przez co, jako pierwszy komercyjny projekt w Szczecinie,  starać się może o certyfikację LEED. Podczas budowy zastosowane zostały nowoczesne rozwiązania dotyczące m.in. oszczędzania wody i energii, dostępu światła, segregacji odpadów oraz pokryć dachowych. Warto również zwrócić uwagę na lokalizację umożliwiającą łatwy dojazd do centrum miasta.

Cieszy nas, że wysiłkiem wielu osób powstały budynki, które na stałe wpiszą się w krajobraz Szczecina i będą określać jego charakter. Wraz z otwarciem Bramy Portowej miasto zyska blisko 13 000 metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni biurowo-handlowej. To nowe i komfortowe miejsce pracy dla wielu mieszkańców Szczecina. Wierzę, że obecność nowoczesnych obiektów biurowych, zarówno Bramy Portowej, jak i innych nowo budowanych biurowców, przyciągnie firmy chcące ulokować swój biznes w Szczecinie. To duża szansa dla rozwoju tego miasta – powiedział Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCenter.


0.0
Tagi: Vastint
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra