Park Project II

EKO CBRE najbardziej proekologiczne

Newsweek opracował ranking najbardziej proekologicznych firm. Pierwsze miejsce w sektorze nieruchomości przyznano CBRE.

CBRE po raz czwarty z rzędu została uznana przez "Newsweek" za najbardziej proekologiczną firmę z sektora nieruchomości w rankingu 2012 Green Rankings. Pośród 500 największych amerykańskich firm notowanych na giełdzie CBRE zajęła 96 pozycję, czyli lepszą niż w roku 2011, kiedy to uplasowała się na miejscu 128.

Podczas opracowywania rankingu pod uwagę brany był wpływ, jaki firma wywiera na środowisko, emisja dwutlenku węgla oraz zasady i strategie dotyczące proekologicznych działań. "Newsweek" wykorzystał dane udostępnione przez Carbon Disclosure Project na temat emisji gazów cieplarnianych przez ponad 3 000 firm.

CBRE zajmuje się doradztwem w sektorze nieruchomości. Zaangażowanie CBRE w działania proekologiczne są mocno wpisane w naszą korporacyjną kulturę. Wyrażamy to zarówno w tym, jak zarządzamy naszymi własnymi nieruchomościami, jak również w pracy, jaką wykonujemy dla naszych klientów – oznajmił Bob Sulentic, Prezes CBRE.

Inicjatywy proekologiczne podejmowane przez firmę to chociażby projekt Real Green Research Challenge (w którym CBRE przekaże 1 mln USD na badania związane z proekologią w budownictwie komercyjnym) oraz tzw. Zieloni Rycerze (Green Knights) – wyspecjalizowana grupa głosząca idee zielonego budownictwa.


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz
Park Project II
mantra