Archicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPorto Office A Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoDEVCO Sp. z.o.o. logoKontor logoVantage Development S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTER-BUD logoTorus logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoTétris Poland logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoVastint Poland Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoNowy Styl Group logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoUNIMOR Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO CBRE najbardziej proekologiczne

Newsweek opracował ranking najbardziej proekologicznych firm. Pierwsze miejsce w sektorze nieruchomości przyznano CBRE.

CBRE po raz czwarty z rzędu została uznana przez "Newsweek" za najbardziej proekologiczną firmę z sektora nieruchomości w rankingu 2012 Green Rankings. Pośród 500 największych amerykańskich firm notowanych na giełdzie CBRE zajęła 96 pozycję, czyli lepszą niż w roku 2011, kiedy to uplasowała się na miejscu 128.

Podczas opracowywania rankingu pod uwagę brany był wpływ, jaki firma wywiera na środowisko, emisja dwutlenku węgla oraz zasady i strategie dotyczące proekologicznych działań. "Newsweek" wykorzystał dane udostępnione przez Carbon Disclosure Project na temat emisji gazów cieplarnianych przez ponad 3 000 firm.

CBRE zajmuje się doradztwem w sektorze nieruchomości. Zaangażowanie CBRE w działania proekologiczne są mocno wpisane w naszą korporacyjną kulturę. Wyrażamy to zarówno w tym, jak zarządzamy naszymi własnymi nieruchomościami, jak również w pracy, jaką wykonujemy dla naszych klientów – oznajmił Bob Sulentic, Prezes CBRE.

Inicjatywy proekologiczne podejmowane przez firmę to chociażby projekt Real Green Research Challenge (w którym CBRE przekaże 1 mln USD na badania związane z proekologią w budownictwie komercyjnym) oraz tzw. Zieloni Rycerze (Green Knights) – wyspecjalizowana grupa głosząca idee zielonego budownictwa.


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz
mantra