EKO Skanska inwestuje w Europie Środkowo-Wschodniej

Wizualizacja biurowca Kapelanka 42
Biurowiec w Pradze - City Green Court
Już ponad 400 mln euro firma Skanska zainwestowała w ekologiczne biurowce w Europie Środkowo-Wschodniej.

Skanska Commercial Development Europe, inwestor i deweloper zielonych budynków biurowych, zainwestował już ponad 400 mln euro w Europie Środkowo-Wschodniej. W ciągu najbliższych dwóch lat firma planuje budowę 200 000 mkw powierzchni biurowej. W chwili obecnej w budowie ma 180 000 mkw. Skanska na swoje inwestycja wybrała Polskę, Czechy, Rumunię i Węgry.

Europa Środkowo-Wschodnia to region o wielkim potencjale. Łącznie zainwestowaliśmy tutaj już ponad 400 milionów euro i planujemy kolejne inwestycje o wartości 100 milionów euro w ciągu najbliższych dwóch lat. Ponieważ  sami finansujemy nasze projekty, dysponujemy dużą swobodą podejmowania decyzji i dzięki temu mogliśmy wejść m.in. na rynek rumuński. Cieszy nas również to, że „zielony” sposób myślenia o inwestycjach na rynku biurowym staje się z roku na roku coraz mocniej zakotwiczony w tej części Europy – powiedział Nicklas Lindberg, prezes Skanska Commercial Development Europe.

Zielone biurowce firmy Skanska pojawiają się w wielu miastach Polski. Niedawno rozpoczęła się budowa kompleksu biurowego Kapelanka 42 w Krakowie, który oferować będzie 30 000 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej. Innymi wartymi wzmianki inwestycjami są trzy biurowce we Wrocławiu (czwarty jest w planach), Green Horizon w Łodzi i Green Corner w Warszawie. W III kwartale 2013 r. do użytku oddany zostanie Malta House w Poznaniu. W Warszawie trwa budowa najbardziej ekologicznego budynku biurowego w regionie – Atrium 1.

Skanska oferuje również powierzchnie biurowe w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Od października do użytku oddany został City Green Court w Pradze, a od grudnia najemcy będą mogli się wprowadzić do Green House w Budapeszcie. Od tego roku powstają również projekty Skanska w Rumunii.

Zielone biurowce Skanska cieszą się dużym zainteresowaniem najemców, którzy podkreślają dużą dowolność aranżacji wnętrz, indywidualne podejście dewelopera oraz doskonałe warunki środowiska pracy. Wszystkie obiekty firmy Skanska poddawane są certyfikacji LEED.


4.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz