Inter-bud Fabryczna - duży

EKO Poszukiwany nowy wykonawca pasywnego biurowca

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum odstąpił od umowy z firmą BUDUS S.A. Ogłoszony został przetarg na nowego wykonawcę pasywnego biurowca.

Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum postanowił odstąpić od umowy na wykonanie robót budowlanych z firmą BUDUS S.A. Głównymi powodami były opóźnienia w realizacji inwestycji, problemy finansowe spółki oraz złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości likwidacyjnej. 12 listopada ogłoszono przetarg na nowego wykonawcę biurowca pasywnego w Katowicach.

Obiekt jest obecnie w stanie surowym zamkniętym, zabezpieczony przed zimą. Do zakończenia budowy niezbędne są prace w zakresie elewacji, budowy przyłącza wodociągowego, instalacji niskiego napięcia i robót elektrycznych. Wymagane są również prace związane z instalacjami fotowoltaicznymi i montażem gruntowego wymiennika ciepła. Teren wokół biurowca musi zostac zagospodarowany.

Z powodu konieczności wyboru nowego wykonawcy, dojdzie do przesunięć w terminach realizacji inwestycji, która rozpoczęła się w sierpniu 2011 r. Pierwotnie biurowiec miał zostać ukończony w lutym 2013 r. Nowy wykonawca po podpisaniu umowy będzie miał 135 dni na dokończenie budowy.

Pasywny biurowiec ma być pierwszym tego typu obiektem w Polsce. W projekcie uwzględnione są najnowocześniejsze rozwiązania energooszczędne i ekologiczne. Zapotrzebowanie budynku na energię elektryczną będzie jak najmniejsze – do 15 kwh/mkw/rok.

Inwestycja finansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach projektu „Utworzenie Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum – rozwój i zastosowanie nowych technologii w obszarze poszanowania energii i jej odnawialnych źródeł”.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Radek :
Pasywny głównie z nazwy :-)
16 stycznia 2013 17:40
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra