PGE Narodowy

EKO Oficjalne otwarcie Green Horizon już wkrótce

Wizualizacja biurowca Green Horizon
12 grudnia br. nastąpi oficjalne otwarcie biurowca Green Horizon w Łodzi.

Biurowiec Green Horizon, realizowany przez firmę Skanska, powstaje w centrum Łodzi, przy Al. Gen. Palki. W bliskim sąsiedztwie znajduje się Wydział Prawa Uniwersytetu Łódzkiego i Rondo Solidarności. Biurowiec oferować będzie ok 31 300 mkw powierzchni biurowej na 7 kondygnacjach i dwupoziomowy parking podziemny z 394 miejscami postojowymi.

Znaczącym najemcą w budynku jest firma Infosys, która zajmie powierzchnię 12 000 mkw. Docelowo planowane jest wynajęcie 16 500 mkw, o czym informuje Michał Bielawski, Financial Controller Infosys BPO Europe.

Uruchomienie nowego budynku planowane jest na 12 grudnia 2012 r.

Green Horizon otrzymał już precertyfikację LEED na poziomie Gold, ubiega się również o certyfikat Komisji Europejskiej GreenBuilding. Oznacza to, że zużywać będzie 25% energii niż przewidują normy krajowe.

W obiekcie znajdować się będzie parking dla rowerów oraz przebieralnia i prysznice. Zastosowany został również inteligentny system zarządzania budynkiem (BMS). Układ kondygnacji pozwala na swobodną aranżację wnętrz. W budynku znajduje się również część usługowo-handlowa w przestrzeni otwartego patio, restauracja i szybkie windy.

Infosys BPO świadczy usługi outsourcingowe w zakresie m.in. usług finansowo-księgowych, zarządzania bazami danych , usług IT i obsługi procesów logistycznych.

Skanska zajmuje się działalnością budowlaną i deweloperską. Jej siedzibą jest Sztokholm, swoje usługi świadczy natomiast na wybranych rynkach Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej.


0.0
Tagi: SKANSKA
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra